Zalety posiadania zlewozmywaka półtorakomorowego

HomePomysły

Zalety posiadania zlewozmywaka półtorakomorowego

Przyczepy gastronomiczne w amerykańskim stylu – firma Shine.
Wynajem auta sportowego – kiedy warto się na to zdecydować?

Zanim podejmiemy decyzję o konkretnym typie zlewozmywaka z precyzją określamy jak wpisuje się on do naszej przestrzeni kuchennej. Z uwagi na polskie standardy, dużo mieszkań nie posiada zbyt wielkich możliwości w skonfigurowaniu wymarzonej kuchni w taki sposób, aby zadowoliły każde gusta. Często zmuszeni jesteśmy do kompromisu, a w kwestii wyboru zlewu kuchennego – zlewozmywaki półtorakomorowe, to niezaprzeczalnie pójście na kompromis.

Zlewozmywak półtorakomorowy to wypośrodkowanie pomiędzy dużym zlewem dwukomorowym, który zabiera nam sporo blatu roboczego w kuchni, a zlewem jednokomorowym, który mimo swoich wielu zalet i ciekawego designu, może niestety nie spełniać wszystkich naszych oczekiwań.

Do czego służy mniejsza komora?

Mniejsza komora jest doskonałym uzupełnieniem dużej. Oczywiście nie będzie w pełni spełniać jej roli, ale zawsze przyda się przy wszelkiego rodzaju pracach pomocniczych.

Z mojego punktu widzenia, najlepiej sprawdza się do rozmrażania mięsa. Produkt może powoli się rozmrażać, a nadmiar wody ścieka do odpływu. Doskonale sprawdzi się również do mycia drobnych owoców, jak maliny czy porzeczki, a jednocześnie pozwoli na ich osuszenie. Unikamy w ten sposób kontaktu brudnych naczyń z rozmrażającymi się produktami czy tez warzywami, a tym samym dbamy o nasze zdrowie. Mniejszej komory możemy również użyć  do sortowania mniejszych naczyń czy też sztućców.

Dobre rozwiązanie dla rodziców

Osoby posiadające w domu małe dzieci, a szczególnie niemowlęta karmione butelką, znajdą w mniejszej komorze jeszcze jedną dodatkową funkcję. Komora ta bowiem może posłużyć do ochładzania mleka przygotowanego w butelce dla dziecka. Wystarczy nalać do mniejszej komory zimną wodę i wstawić naczynie z gorącym płynem. Znacznie skróci to czas oczekiwania na odpowiednią temperaturę mleka w stosunku do samoistnego ostygnięcia napoju.

Analogicznie możemy również  zastosować mniejszą komorę w celu podgrzania danego napoju. Pamiętajmy jednak, żeby w stosunku do wysokich temperatur zachować ostrożność i zapoznać się ze wszystkimi zaleceniami producenta.

Bez ociekacza a z ociekaczem

Zlewozmywaki półtorakomorowe dostępne są w dwóch wersjach. Jedne posiadają ociekacz, a drugie nie. Ze względów gabarytowych nie każdy może sobie pozwolić na zlew z ociekaczem, ale i tutaj producenci znaleźli rozwiązanie. Ta koncepcja jest moim faworytem wśród zlewozmywaków. Jest nim nakładana wersja ociekacza na mniejszą komorę. Ktoś mógłby powiedzieć, ze powierzchnia tego ociekacza jest niewielka, że wręcz niepotrzebna. A jednak! Posiadacze mikroskopijnych kuchni będą bardzo zadowoleni korzystając z takiego rozwiązania, gdyż toczą walką o jak najlepiej wykorzystany każdy centymetr swojej kuchni.

Co więcej istnieje możliwość zakupu narożnego zlewu półtorakomorowego, który idealnie wpisze się w trudne do zagospodarowania kąty i rogi. Dzięki nim mamy możliwość na zaprojektowanie e ergonomicznej przestrzeni, która będzie spełniała swoja funkcje przez długie lata.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0