Żaluzje drewniane – stylowe dopełnienie każdego wnętrza

HomePomysły

Żaluzje drewniane – stylowe dopełnienie każdego wnętrza

Ekstremalne dania Azji czy odważysz się ich skosztować?
Czy BWIN wystartuje z zakładem bez ryzyka dla nowych graczy?

Żaluzje drewniane, chociaż dostępne na rynku od wielu lat, nie tracą wcale na popularności. Ich klasyczny wygląd sprawia, że dobrze dopasowują się do wnętrz w każdym stylu. Decydując się na ich zakup, warto wiedzieć, czym się charakteryzują i jak o nie dbać.

Czym charakteryzują się żaluzje drewniane?

Mogą być wykonane z jednego gatunku drewna lub mieszanki kilku rodzai. Największym powodzeniem cieszą się produkty z drewna sosnowego, bukowego i dębowego. Są stabilne i solidne, co przy większych rozmiarach może skutkować ciężką wagą. Skutecznie chronią przed światłem, szczelnie zaciemniając pomieszczenie.

Niezwykle popularne są również żaluzje bambusowe. Są cieńsze od drewnianych, dzięki czemu zajmują mniej miejsca po zwinięciu. Charakteryzują się lekkością i wysoką odpornością na wilgoć, lecz gorzej izolują temperaturę. Mają porowatą strukturę, która gwarantuje ciekawe wykończenie i sprawia, że zbierający się kurz nie rzuca się mocno w oczy.

Czy żaluzje drewniane można zastosować w każdym pomieszczeniu?

Wielu konsumentów nie jest przekonanych, czy drewniana oprawa okna będzie długotrwała i wytrzymała, zwłaszcza w kontakcie ze słońcem i wilgocią. Są skłonni zdecydować się na nią w przypadku sypialni lub salonu, ale nie całego mieszkania. Czy takie wątpliwości są słuszne? Drewniane żaluzje (jak np. żaluzje ze sklepu Winrol – winrol.com.pl/produkt/zaluzje-drewniane) można bezpiecznie zastosować w całym mieszkaniu, również w kuchni i łazience.

Natomiast kluczowy jest wybór żaluzji wysokiej jakości oraz o odpowiednich właściwościach, a te będą się różnić w zależności od użytego drewna. Do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności świetnie sprawdzą się żaluzje bambusowe lub wykonane z drewna egzotycznego. Ze względu na swoją trwałość, dużą popularnością cieszą się także żaluzje typu faux wood, czyli wyglądające jak drewno, jednak wykonane z kompozytu PCV.

Do jakiego wnętrza będą pasować żaluzje drewniane?

Prosty, ponadczasowy wygląd drewnianych żaluzji sprawi, że świetnie wpasują się w niemal każdą aranżację wnętrza. Szczególnie atrakcyjnie zaprezentują się w mieszkaniu urządzonym w modnym aktualnie stylu boho, pełnym naturalnych materiałów.

Świetnie wpasują się też we wnętrza minimalistyczne i nowoczesne, skandynawskie, a nawet rustykalne. W zależności od wybranego koloru i modelu można dopasować je do każdego stylu wnętrzarskiego. Sprawdzą się zarówno w mniejszych oknach, jak i w dużych przeszkleniach. Mieszkanie stanie się dzięki nim bardziej przytulne i nastrojowe.

Jak należy czyścić drewniane żaluzje?

Chociaż czyszczenie żaluzji może być pracochłonne, to nie jest czynnością skomplikowaną. Najważniejsze, aby pamiętać o systematyczności i czyścić żaluzje regularnie, nie dopuszczając do długotrwałego zbierania się kurzu i zabrudzeń. Do sprzątania drewnianych elementów dobrze sprawdzi się miotełka do kurzu lub ściereczka z mikrofibry.

Przy większych zabrudzeniach najlepiej użyć namoczonej ścierki lub chusteczek nawilżonych specjalnym preparatem. Pyłki usunąć można również odkurzaczem, pamiętając jednak, aby przestawić jego moc na jak najmniejszą.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0