Wyprawy rowerowe – idealne wakacje dla aktywnych

HomeSport

Wyprawy rowerowe – idealne wakacje dla aktywnych

Akcesoria do nurkowania dla każdego nurka bez względu na poziom zaawansowania
Lechia Gdańsk – w czym tkwi sekret jej słabej formy?

Wyprawy rowerowe, to idealny pomysł na wakacje, tym bardziej, że dotyczą nie tylko dorosłych. Na wiele wycieczek rowerowych można zabrać ze sobą dzieci, co na pewno będzie dla nich ciekawą przygodą i pozwoli na oderwanie się od elektroniki i zwiększenie aktywności fizycznej. Ponadto grupowe wyprawy rowerowe, to też możliwość zawarcia nowych znajomości, odkrywania interesujących i atrakcyjnych miejsc zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Jak przygotować się do grupowej wyprawy rowerowej?

Kluczowym elementem jest ocena własnej kondycji. Dziennie na wyciecze rowerowej pokonuje się średnio od 30 do 60 km. Warunki bywają różne, w zależności od tego, na jaki poziom zaawansowania wyprawy rowerowej się zdecydujemy. Na prostych trasach mamy głównie do czynienia z mniejszym dystansem i drogą asfaltową lub leśną, na bardziej wyszukanych jazda pod górę, po iestabilnym podłożu potrafi zmęczyć. Warto też wiedzieć, że na wycieczkę rowerową, po dotarciu do punktu docelowego, zazwyczaj podróżujemy z bagażem podręcznym, nie zawsze mamy po drodze sklep lub restaurację w której możemy się posilić – warto więc zabrać ze sobą energetyczne przekąski i napoje, które dodadzą nam energii w trackie pedałowania.

Jak zazwyczaj wyglądają wyprawy rowerowe?

Wyprawy rowerowe to głownie jazda na rowerze, ale bez obaw, nie oznacza to, że za kierownicą jesteśmy od rana do wieczora. Zazwyczaj jedna wyprawa na dzień zajmuje około 9 godzin, a składa się na nią jazda wyznaczoną trasą rowerową, przerwa na posiłek, czas wolny na zwiedzanie, czy poznawanie ciekawostek historycznych. Po zakończonej wycieczce i powrocie do miejsca zakwaterowania, uczestnicy wycieczki mają czas wolny dla siebie lub integrują się na przygotowanych przez organizatorów imprezach. Grupy liczą zazwyczaj do 14 osób, więc jest to dość kameralne grono, w którym na pewno nie zabraknie dobrej zabawy i miło spędzonego czasu.

Czy wyprawa rowerowa będzie atrakcyjnym rozwiązaniem dla dzieci?

Jeżeli Twoje dziecko uwielbia jazdę na rowerze, lubi wyzwania, a aktywność fizyczna jest u niego na pierwszym miejscu, to zapewne będzie to niezapomniana przygoda pełna wrażeń. Warto jednak mieć na uwadze, że wycieczki rowerowe, w których uczestniczą dzieci, mają do pokonania trasę od 30 km dziennie. Jeżeli więc Twoje dziecko jeździ na rowerze rekreacyjnie i nigdy jeszcze nie pokonało tak długiego bądź chociaż zbliżonego dystansu, to może okazać się, że w trakcie nie będzie w stanie przemieszczać się razem z grupą. Warto jednak weryfikować konkretne wyprawy rowerowe, ponieważ w wielu z nich na trasie towarzyszy bus, który jest wsparciem nie tylko dla najmłodszych uczestników grupy. W razie sytuacji kryzysowej, dalszą część wycieczki można przebyć wraz z powrotem do miejsca zakwaterowania busem, a jednocześnie nadal cieszyć się programem wycieczki i zaplanowanymi atrakcjami. Pamiętaj jednak, że wycieczki rowerowe nie są formą kolonii dla najmłodszych. Z uwagi na aktywny plan wypraw rowerowych, dzieci zawsze podróżują z rodzicami lub swoimi opiekunami i nie ma możliwości, aby wysłać na wycieczkę dziecko samodzielnie.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0