Jak wybrać odpowiednią piłkę tenisową dla dziecka?

HomeSport

Jak wybrać odpowiednią piłkę tenisową dla dziecka?

Akcesoria do nurkowania dla każdego nurka bez względu na poziom zaawansowania
Rekreacyjna jazda na rolkach — co, powinien wiedzieć początkujący?

Gra w tenisa to bardzo dynamiczny sport, który wymaga od zawodników nie tylko odpowiedniego przygotowania, ale i właściwego sprzętu sportowego oraz stroju. Rakiety, piłki tenisowe i buty wpływają na postępy sportowca oraz jego wygodę i bezpieczeństwo. Podpowiadamy jak dobrać odpowiednie piłki dla najmłodszych graczy.

Piłki tenisowe dla najmłodszych

Ze względu na wiele czynników, takich jak siła, wzrost, budowa ciała czy umiejętności można wybrać dzieciom różnego rodzaju piłki. Bardziej zaawansowani zawodnicy i nastolatkowi mogą spokojnie zdecydować się na standardowe piłki „dla dorosłych”. Natomiast te dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę powinny zdecydowanie wybrać taki sprzęt, który pozwoli im odpowiednio się przygotować przyszłej, już zawodowej gry. W przypadku piłek dla dzieci wyróżnia się cztery piłki, które różnią się między sobą strukturą, wagą i szybkością:

  • piłki tenisowe gąbczaste – specjalne piłki dla dzieci, które mają mniej niż 5 lat. Są znacznie wolniejsze od tradycyjnych i pozwalają na świetną zabawę oraz wprowadzenie najmłodszych do tenisa;
  • piłki tenisowe czerwone – to piłki przeznaczone dla dzieci w wieku 5-8 lat lub mających 85-105 cm wzrostu. Są dość lekkie oraz wolniejsze aż o 75% od piłek dla dorosłych;
  • piłki tenisowe pomarańczowe – czyli piłki dla dzieci w wieku 8-9 lat lub mających 105-120 cm wzrostu. Są wolniejsze o 50% od piłek standardowych;
  • piłki tenisowe zielone – przeznaczone dla dzieci, które mają ponad 9 lat lub 120-135 cm wzrostu. Są o 25% wolniejsze od regularnych piłeczek do gry.

Piłki tenisowe dla amatorów i profesjonalistów

Piłki tenisowe powinny być przede wszystkim dobrane w taki sposób, aby były przystosowane do umiejętności i stylu gry zawodników. Starsze dziecko, które potrafi grać w tenisa i robi to regularnie spokojnie może wybrać standardowe piłki. Ze względu na umiejętności wyróżnia się:

  • piłki tenisowe profesjonalne – czyli bardzo wytrzymałe piłki dla zawodowców i graczy bardzo zaawansowanych, doskonale przystosowane do gry na kortach betonowych i w halach;
  • piłki tenisowe mistrzowskie – dla zaawansowanych graczy;
  • piłki tenisowe rekreacyjne – dla osób, które grają od czasu do czasu w celach towarzyskich.

Ciśnienie w piłkach tenisowych

Wybierając piłki do gry warto zwrócić uwagę również na to, czy coś bezciśnieniowe czy ciśnieniowe. Te pierwsze powinni wybierać amatorzy i osoby, które grają rekreacyjnie i tylko od czasu do czasu. Tego rodzaju piłki tenisowe są dość twarde i można nimi grać przed dłuższy czas. Natomiast piłki tenisowe ciśnieniowe po wyjęciu z opakowania stale tracą ciśnienie i zmieniają się ich właściwości, więc można ich używać tylko przez jakiś czas. To piłeczki przeznaczone dla regularnych i zaawansowanych graczy. Zwykle wystarczają na 8 setów.

Gdzie kupić piłki tenisowe dla dzieci?

Zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści powinni zaopatrywać się w sportowy sprzęt i obuwie wysokiej jakości, które pozwolą im na komfortową grę, stałe rozwijanie umiejętności, a także unikanie kontuzji. W tym celu należy robić zakupy wyłącznie w sprawdzonych profesjonalnych sklepach sportowych. Obuwie czy rakietę warto sprawdzić osobiście, ale kiedy już znamy możliwości swoje albo dziecka można również zamawiać piłeczki przez internet – https://dotenisa.pl/pilki-tenisowe-c-14.html. Właściwy dobór piłki pozwala przede wszystkim czerpać ogromną radość z gry oraz wykorzystywać w pełni swoje umiejętności.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1