Rowery na co dzień – jaki rower sprosta Twoim oczekiwaniom?

HomeSport

Rowery na co dzień – jaki rower sprosta Twoim oczekiwaniom?

Lechia Gdańsk – w czym tkwi sekret jej słabej formy?
Akcesoria do nurkowania dla każdego nurka bez względu na poziom zaawansowania

Rower, to niedrogi i wygodny środek transportu, którym bez przeszkód dotrzemy z punktu A do punktu B. Jest niezawodny szczególnie w miejscach, do których nie dotrzemy samochodem lub innym środkiem komunikacji, a dodatkowo zaspokaja potrzeby organizmu na ruch, aktywność fizyczną i dotlenienie poprzez przebywanie na świeżym powietrzu. Warto wykorzystać go w drodze do pracy, szkoły, czy na niewielkie zakupy. Codzienna jazda rowerem nie tylko przyczyni się do lepszego samopoczucia i stworzy okazję do ruchu, ale pozwoli zaoszczędzić pieniądze na paliwie lub biletach autobusowych czy tramwajowych. Istnieje tak wiele różnych typów rowerów, że każdy może dobrać odpowiedni rodzaj i model do swoich potrzeb. Bez względu na to, czy poruszamy się rowerem hobbistycznie, jeździmy po mieście, czy czerpiemy przyjemność z górskich wypraw, to rynek pełen jest możliwości.

Rowery szosowe

Rowery szosowe są zazwyczaj lekkie, wydajne i świetne do jazdy na długich dystansach. Duża średnica kół pozwala przemieszczać się w szybkim tempie, a hamulce tarczowe dbają o bezpieczeństwo podczas stromych zjazdów lub wilgotnej i śliskiej nawierzchni. Warto zwrócić uwagę przy modelach szosowych na ich ogólną budowę. Siodełko jest znacznie wyżej niż kierownica, przez podczas jazdy jesteśmy mocno pochyleni do przodu. To również wpływa na prędkość przemieszczania się, ale jeżeli chcemy wykorzystać rower na miejskie podróże lub rodzinne wyprawy do parku, to znacznie lepszym rozwiązaniem będą rowery miejskie lub rowery retro.

Rowery miejskie

Rowery miejskie są przeznaczone do jazdy po raczej równym terenie i świetnie nadają się do codziennego przemieszczania się w środowisku miejskim, ulicach, ścieżkach rowerowych czy chodnikach. Sprawdzą się także na utwardzonej drodze leśnej lub w parku. Są doskonałym wyborem dla osób uprawiających fitness, które potrzebują sposobu na przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Rowery miejskie zazwyczaj wymuszają na nas prostą pozycję, są stabilne i szczególnie u osób, które nie jeżdżą wyczynowo podnoszą poczucie bezpieczeństwa i swobodnej jazdy. Wyposażone w amortyzatory, przerzutki, hamulce i błotniki wpływają i podnoszą komfort jazdy. Niewielki koszyk z przodu oraz tylni bagażnik pozwalają też na transport drobnych przedmiotów, plecaka lub torebki, czy niewielkich zakupów.

Rowery górskie

Rowery górskie są wyposażone w garbate opony, które świetnie nadają się do jazdy w terenie. Są one zbudowane tak, aby radzić sobie z trudnym terenem, takim jak brud, skały, piasek, a nawet śnieg, co czyni je świetnym wyborem dla osób mieszkających na obszarach, gdzie występuje dużo niesprzyjającej pogody lub osób, które uwielbiają ekstremalne warunki jazdy. Rowery górskie mają zazwyczaj bardziej wyprostowaną pozycję, niż rowery szosowe, co dla wielu osób może być znaczącą zaletą. Wiele rowerów górskich wyposażona jest w szeroką, płaską kierownicę, która pozwala zejść nisko podczas jazdy w terenie i ułatwia prowadzenie roweru podczas pokonywania nierówności.

Rowery dwusportowe

Rowery dwusportowe są zaprojektowane tak, aby były lekkie i zwinne, co czyni je świetnym wyborem do jazdy w terenie, po nierównej powierzchni jak i podczas przejażdżki do pracy czy szkoły na jezdniach, ścieżkach rowerowych i gładkim podłożu. Są również doskonałym wyborem dla osób rozpoczynających uprawianie jazdy rowerowej i potrzebują lekkiego roweru do jazdy na długich dystansach. Rowery dwusportowe inaczej Dual Sport, to seria hybrydowa, która sprosta każdej sytuacji jaka zastanie Cię podczas dnia.

Rowery elektryczne

Rowery elektryczne są świetnym wyborem dla tych, którzy chcą dostać się do określonego miejsca bez konieczności pedałowania. Są świetnym sposobem na ćwiczenia podczas dojazdów do pracy, załatwiania spraw lub przemieszczania się do i z biura. Rowery elektryczne występują w różnych wersjach i są przeznaczone dla szerokiego grona użytkowników. Większość z nich jest również zaprojektowana w sposób estetyczny, co czyni je doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą się poruszać w stylowy sposób. Ponieważ rowery elektryczne są wspomagane pedałami, są doskonałym wyborem dla osób w każdym wieku i o różnym poziomie umiejętności. Najlepiej sprawdzą się u osób starszych, które chcą być aktywne, ale w czasie jazdy odczuwają zmęczenie, a także u osób młodych, u których ekstremalna jazda w górę nie wchodzi w grę.

Gdzie kupić rower do codziennego użytku i nie tylko?

Istnieje wiele różnych typów rowerów do wyboru (rowery miejskie, rowery retro, rowery górskie MTB, rowery full suspension, rower trekkingowy męski, crossowe i gravelowe, e-bike, a także rowery dla dzieci i młodzieży) ale ważne jest, aby znaleźć taki, który najlepiej pasuje do naszych potrzeb. Jest wiele różnych czynników, które wpływają na decyzję o zakupie, jednak warto pamiętać, że nie zawsze powinna być to cena. Rower to mimo wszystko środek transportu – musi być dla nas wygodny, praktyczny, wpływać na komfort jazdy i poczucie naszego bezpieczeństwa. Jeżeli priorytetem w wyborze jest cena, warto dokonać zakupu roweru online. Wybrany model można zawsze przetestować w sklepie stacjonarnym, a kupić go taniej w sklepie internetowym.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0