Akcesoria do nurkowania dla każdego nurka bez względu na poziom zaawansowania

HomeSport

Akcesoria do nurkowania dla każdego nurka bez względu na poziom zaawansowania

Rowery na co dzień – jaki rower sprosta Twoim oczekiwaniom?
Lechia Gdańsk – w czym tkwi sekret jej słabej formy?

Pływanie i nurkowanie są wspaniałymi aktywnościami dla tych, którzy podziwiają wodę, a raczej to co kryje się w jej głębinach. Bez względu na to, czy czerpiecie przyjemność z czynności plażowych czy uprawiacie sporty wodne, doświadczenie z nurkowaniem może być niezapomnianą przygodą, która pozwoli zbliżyć się do świata natury. Aby jednak doświadczyć w pełni tego co skrywa przed nami morze, musisz mieć właściwe wyposażenie, które nie tylko zwiększy komfort nurkowania, ale i Twoje bezpieczeństwo pod wodą. Nurkowanie wymaga wielu różnych rodzajów akcesoriów, ale dzięki nim poczujesz się jak ryba w wodzie, a to z całą pewnością przełoży się na Twoje doświadczenia w nurkowaniu. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z podwodnym światem, możesz być przytłoczony ilością sprzętu i jego różnorodnością, dlatego dzisiaj podpowiadamy co kupić i gdzie udać się na zakupy, aby zdobyć wszystko to, co będzie niezbędne.

Akcesoria do nurkowania – co może przydać się pod wodą?

Poza standardowym wyposażeniem każdego nurka, do którego bezdyskusyjnie wlicza się maska, kombinezon, płetwy i fajka, istnieje jeszcze mnóstwo innych elementów wyposażenia, w które prędzej czy później będziemy musieli się zaopatrzyć. Maska chroni oczy i nozdrza przed zalaniem wodą, a dodatkowo poprawia widoczność w głębinach. Kombinezon reguluje ciepłotę organizmu. Pod wodą nasze ciało wychładza się o wiele szybciej, nawet w upalne dni. Kombinezon chroni przed utratą ciepła i pozwala dłużej pozostać pod wodą. Płetwy do również nieodzowny element wyposażenia – nie tylko chronią stopy przed skaleczeniami i uszkodzeniami jeżeli dryfujemy blisko niewygodnego podłoża, ale wpływają także na prędkość przemieszczania się pod wodą. Fajka, to z kolei narzędzie, dzięki któremu możemy z zanudzoną w wodzie głową swobodnie oddychać. Jakie jeszcze akcesoria do nurkowania mogą się przydać?

Bojki dekompresyjne

Bojki dekompresyjne przydają się w trzech przypadkach. Po pierwsze, jeżeli nurkujesz na otwartej przestrzeni pełnej turystów, motorówek, łodzi, osób uprawiających windsurfing lub inne sporty wodne, to wypuszczenie bojki na powierzchnię sprawia, że jesteś zauważalny przez innych, a to zwiększa Twoje bezpieczeństwo podczas wynurzenia. Po drugie, wypuszczenie bojki na powierzchnię bywa pomocne w sytuacji, kiedy odpłynąłeś zbyt daleko od planowanego miejsca wynurzenia. Ekipa, która czuwa nad Twoją podwodną przygodą z łatwością morze dostrzec Cię wtedy nawet podczas wysokich fal i wyłowić z wody bez najmniejszej przeszkody. Jeżeli jesteś już bardziej zaawansowanym nurkiem i schodzisz na duże głębokości, wynurzając się będziesz potrzebował przystanków dekompresyjnych aby oczyścić swój układ krwionośny z azotu. Bojka dekompresyjna będzie sygnałem dla oczekujących na Ciebie na powierzchni wody, że właśnie z tego lub z jakiegokolwiek innego powodu zatrzymałeś się na określonej głębokości.

Nóż do cięcia

Nóż do cięcia lin, sieci i żyłek to według niektórych nurków totalny must – have każdej wyprawy. I chociaż nie używa się go często, to zdarza się, że podczas nurkowania na swojej drodze można spotkać porzucone w głębinach sieci, które stanowią zagrożenia dla nurkującego – łatwo się w takie liny zaplątać i utknąć. Nóż pozwala przeciąć siatki stanowiące zagrożenie i przepłynąć bezpiecznie dalej.

Gwizdek

Akcesoria do nurkowania potrafią znacznie zwiększyć nie tylko komfort podwodnych wypraw, ale także wspierać komunikację zarówno pomiędzy nurkującymi w grupie jak i nurkującym pod wodą, a oczekującym na jej powierzchni. Takim narzędziem jest gwizdek, który pozwala zwrócić na siebie uwagę, zarówno w sytuacji zagrożenia życia, jak i podczas typowo rekreacyjnej zabawy. Jeżeli nurkujesz z przyjaciółmi w pięknych okolicach oceanu, gwizdek może służyć do zatrzymania ekpiy i wskazania im godnych uwagi krajobrazów, które z jakiegoś powodu zostały przez nich przeoczone.

Akcesoriów do nurkowania jest mnóstwo. W ofertach wielu sklepów znajdziemy podwodne notesy i kartki, po których można pisać pod wodą, latarki, które ułatwiają widoczność na dużej głębokości lub na zanieczyszczonym terenie, haki rafowe, które dbają o Twoje bezpieczeństwo gdy znajdujesz się na terenie z mocnym prądem wodnym i wiele innych. Im dłużej będziesz nurkował i pogłębiał swoją pasję, tym więcej akcesoriów będzie Ci potrzebnych. Na pewno nurkowanie nie jest tanim sportem czy hobby, ale niezwykle rozwijającym i przynoszącym ogrom satysfakcji.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0