Chiny wielkie, wspaniałe i otwarte na turystów

HomeŚwiat

Chiny wielkie, wspaniałe i otwarte na turystów

Budapeszt – największe atrakcje węgierskiej stolicy
7 najciekawszych miejsc w Sztokholmie

W ramach planów urlopowych warto uwzględnić te regiony świata, które są nam mniej znane. A które mają wiele do zaoferowania i mogą bardzo pozytywnie zaskoczyć. Ponieważ coraz lepiej się rozwijają i posiadają wspaniałą architekturę. Oraz wiele ciekawych i nowoczesnych miejsc wartych obejrzenia, których nawet w Europie nie mamy. Takim ciekawym miejscem na urlop są Chiny. Bardzo stara cywilizacja, lecz obecnie tryskająca nowoczesnością. Ale pielęgnująca również pamiątki z przeszłości Chin, które także warto zobaczyć. A przy okazji dokonać pamiątkowych zakupów dla siebie, bliskich i znajomych.

Jakie są Chiny?

Zdecydowanie większą część Chin stanowią góry i wyżyny. Niziny zajmują tam tylko dziesięć procent powierzchni. Z czego duża ilość przypada na pustynie i stepy. Klimat w Chinach jest różnorodny. Dotyczy on trzech stref klimatycznych: zwrotnikowej na południu, podzwrotnikowej na zachodzie i wschodzie, oraz w środku kraju. I umiarkowanej na północy i częściowo na wschodzie kraju. Na terenie państwa jest około 700 dużych jezior, o powierzchni powyżej 100 kilometrów kwadratowych. Lecz wiele z nich to jeziora słone.
Chiny są egzotyczne i jednocześnie nowoczesne. Chiny ciekawią, prowokują i nęcą by je odwiedzić. I dlatego Chiny są czwartym najchętniej odwiedzanym państwem na świecie. Każdego roku Chiny odwiedza około 58 milionów turystów z całego świata. Co oczywiście bogaci to państwo. Pod względem dochodów płynących z turystyki Chiny zajmują drugie miejsce na świecie po Stanach Zjednoczonych.

Chiny to raj dla turystów.

Turyści w Chinach mogą podziwiać bogatą szatę roślinną, która jest różnorodna tak, jak cały krajobraz tego kraju. Ponadto do zwiedzenia są wspaniałe obiekty, z których aż 50 zostało wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Co daje Chinom pierwsze miejsce w Azji i drugie miejsce na świecie po Italii. I dlatego każdego roku wielu turystów odwiedza to dynamicznie rozwijające się i ludne państwo na świecie. Chcąc na własne oczy zobaczyć cuda chińskiej architektury dawniejszej i współczesnej trzeba tam się wybrać na urlop.
I zobaczyć na przykład słynny mur chiński będący kiedyś systemem obronnym państwa. Mur ten jest jednym z siedmiu cudów świata. Jest największą budowlą na świecie. Mur ten jest widoczny nawet z niskiej orbity okołoziemskiej. Jest jedyną budowlą, którą można dostrzec z kosmosu. Posiada 21 tysięcy kilometrów długości. Będąc w Chinach koniecznie trzeba zwiedzić Pekin, który jest stolicą państwa. Jest tam wiele budowli historycznych. Do zwiedzenia jest kompleks pałacowy zwany Zakazanym Miastem. Będąc w Chinach nie można opuścić również odwiedzenia Rezerwatu Pandy Wielkiej. Koniecznie trzeba tam zajrzeć. I rozkoszować się widokiem baraszkujących i zabawnych pand, które chciałoby się zabrać ze sobą, lecz nie można. Warto także zobaczyć niesamowity widok Wiszącej Świątyni, która znajduje się około 300 kilometrów od Pekinu. Jest to nadzwyczajna budowla stworzona przez mnichów buddyjskich około 500 roku naszej ery. Takie położenie Świątyni miało chronić ją przed powodziami, nasłonecznieniem i śniegiem.

Ciekawostki o Chinach

Państwo chińskie zamieszkują od tysięcy lat bardzo mądrzy, pracowici i utalentowani ludzie. Chiny leżą w Azji i są jedną z najstarszych cywilizacji, gdyż liczącą ponad pięć tysięcy lat. Chiny są ojczyzną wielu wynalazków. Oto tylko niektóre z nich: kompas, papier, proch, system dziesiętny, druk, siewnik, cegła, taczka, pług skibowy, makaron, chomąto dla zwierząt pociągowych, komorowa śluza kanałowa, soczewka, banknoty, zegar, zapałki, liczydło, sejsmograf, brąz, żelazo, jedwab, układ krążenia krwi, porcelana, gips, płytki, latawiec, rakieta, helikopter, mina lądowa, okręty o kadłubach podzielonych grodziami wodoszczelnymi na komory, trumny, alkohol, kołowrotek, bomba, granat, pas napędowy, korba ręczna, kusza, a nawet menu. I to tylko niektóre z wynalazków chińskich. Jest ich oczywiście dużo więcej.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0