Bilety na pociąg- gdzie możemy je nabyć?

HomePolska

Bilety na pociąg- gdzie możemy je nabyć?

Puszcza Białowieska: co warto o niej wiedzieć?
Atrakcje Wielkiej Sowy

Każdy z nas z pewnością zdaje sobie świetnie sprawę z tego, że podróże pociągiem mają swój własny, dość specyficzny klimat. Dawniej, a dokładniej jeszcze kilka lat temu, pociągi były jednym z głównych środków transportu krajowego. Obecnie jednak ich siatka połączeń znacznie się rozszerzyła. Pociągiem dojedziemy nawet za granicę, a co więcej, nie będziemy musieli się nawet przesiadać. Warto zauważyć, że podróżowanie pociągiem stało się również świetnym sposobem na to, by nieco więcej zaoszczędzić. Nie ukrywajmy, choć nasze auta są jednym z najbardziej wygodnych i komfortowych sposobów na podróżowanie, to jednak przy stale rosnących cenach benzyny, nie można tu mówić o podróżowaniu ekonomicznym. Dodatkowo korki i nieoczekiwane postoje, które mogą się przydarzyć podczas takiej podróży, mogą jednocześnie znacznie wydłużyć czas jej trwania. Właśnie dlatego coraz więcej podróżnych decyduje się na to, by przesiąść się do pociągu. Jest to sposób na podróżowanie przede wszystkim szybkie, a także i tanie, gdyż bilety na pociąg nigdy nie były i prawdopodobnie nie będą obciążeniem naszego budżetu. Jednak gdzie można kupować bilety PKP?

Bilety na pociąg w kasach biletowych- najbardziej tradycyjny sposób ich nabycia

Bilety na pociąg można dalej kupować w kasach biletowych, które dostępne są na polskich dworcach kolejowych. Warto wiedzieć, że mimo wszystko i mimo tego, że żyjemy obecnie w świecie całkowicie zdominowanym przez Internet i wirtualną rzeczywistość, to kasy biletowe na dworcach dalej prężnie funkcjonują. Dawniej nie było możliwości zakupienia biletu online, a kasa biletowa była swoistym symbolem każdego dworca kolejowego. Tak naprawdę zakup biletów PKP w ten sposób dalej funkcjonuje i co więcej cieszy się wysoką popularnością szczególnie wśród osób starszych, które nie są zaznajomione z nowymi technologiami. Wystarczy bowiem udać się osobiście na dworzec, a następnie znaleźć dogodne połączenie i po prostu zakupić wybrany bilet. Warto wspomnieć, że kupowany bilet w kasie na dworcu ma formę papierową. Co to oznacza w praktyce? Otóż nie możemy go zgubić, ani także zniszczyć, gdyż będziemy musieli go okazać podczas ewentualnej kontroli biletowej. Kolejną kwestią jest to, że bilety na pociąg kupowane w kasach biletowych na dworcu mogą być nieco droższe, gdyż dochodzi do ich ceny także odgórnie narzucona marża. Jednak w przypadku osób starszych jest to wyjątkowo korzystne rozwiązanie, gdyż w tradycyjny i bezproblemowy sposób mogą nabyć bilet na dane połączenie.

Bilety PKP kupowane w formie elektronicznej

Ludzie młodzi kochają udogodnienia jakie płyną z połączenia z Internetem. Wobec tego mogą oni zdecydować się na bilety PKP w formie całkowicie elektroniczne – tutaj. Ich zakup również jest wyjątkowo prosty i co najważniejsze także i popularny. Wystarczy przejść na stronę główna PKP lub do ich aplikacji mobilnej, wybrać połączenie i wygodnie zapłacić za dany bilet kartą. Warto pamiętać, że konieczne jest posiadanie naładowanego smartfona z dostępem do sieci, by okazać elektroniczny bilet w trakcie kontroli.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0