Usuwanie rozstępów – poznaj skuteczne metody

HomeZdrowie

Usuwanie rozstępów – poznaj skuteczne metody

Jak wybrać dom opieki dla starszego rodzica?
Czy można wygrać walkę z cellulitem?

Usuwanie rozstępów za pomocą zabiegów – poznaj skuteczne sposoby, aby pozbyć się rozstępów. Czym są rozstępy? Jak przebiega likwidacja rozstępów? Jakie zabiegi na rozstępy można wykonać? Czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne? Na wszystkie te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Czym są rozstępy?

Rozstępy mają charakterystyczny wygląd, gdyż przypominają one linie o fioletowej, różowej, a także białej barwie. Nazywane się często defektem estetycznym, ze względu na swój nieciekawy wygląd. Rozstępy są konsekwencją uszkodzenia włókien znajdujących się w obrębie skóry właściwej. Mówiąc prościej – rozstępy to naderwana skóra, a dokładniej blizny, jakie powstały od uszkodzenia tkanki skórnej od wewnątrz.

Rozstępy – jak powstają i co jest ich przyczyną?

Rozstępy zaczynają być widoczne na naszej skórze, gdy ta nie jest w stanie odpowiednio się rozciągnąć – nie radzi sobie z szybką zmianą napięcia co sprawia, że ulega pęknięciu. Przykładowymi sytuacjami, w których mogą pojawić się rozstępy, są szybki wzrost lub też spadek masy ciała. Powstawanie rozstępów nie jest związane jedynie ze zwiększeniem się ilości tkanki tłuszczowej w organizmie – mamy z nimi do czynienia w trakcie okresu dojrzewania lub też ciąży.

Rozstępy nie dotyczą wszystkich osób, które doświadczają wzrostu masy ciała – tu duże znaczenie mają skłonności genetyczne, a także wpływ hormonów. Wśród ludzi możemy wyróżnić grupę, która wykazuje skłonność do mniejszej wartościowości włókien sprężystych – to właśnie u nich częściej zaobserwujemy rozstępy, ponieważ ich skóra jest mniej podatna na rozciąganie. W momencie, w którym organizm jest osłabiony (mowa tu o stanach chorobowych), to skłonność do powstawania rozstępów znacznie wzrasta. Dodatkowo im dana osoba ma więcej chorób hormonalnych, tym wspomniana skłonność się zwiększa.

Umów zabiegi na rozstępy – Gdańsk Clinica Cosmetologica.

Fazy powstawania rozstępów

Powstawanie rozstępów możemy podzielić na dwie fazy:

 • Pierwszą z nich nazywamy fazą zapalną. Czas jej trwania to około 12 – 24 miesiące. To właśnie wtedy rozstępy mają fioletowy, czerwony lub też różowy kolor. W fazie zapalnej zmiany skórne zaczynają się tworzyć, więc jest to dobry moment na decyzje o przeciwdziałaniu im. Po przejściu rozstępów w drugą fazę, będzie znacznie ciężej je zlikwidować.
 • Drugą z nich nazywamy fazą zanikową. Jest to etap, na którym zmiany skórne zaczynają robić się coraz bledsze, a wraz z upływem czasu stają się one niemalże białe, gdyż ulegają procesowi utrwalenia. Polega on na tym, że skóra, która doznała pęknięcia w swoim wnętrzu, straciła zdolność do zregenerowania się. Kiedy będziemy dotykać ją w miejscu, w którym występuje zmiana, to łatwo wyczujemy ją pod palcami. Domowe metody nie zadziałają na rozstępy, które weszły w fazę zanikową – ponadto ich likwidacja w sposób profesjonalny, czyli poprzez zabiegi, okaże się znacznie trudniejsza.

Najlepiej wykonać zabieg likwidacji rozstępów, kiedy rozstępy są w pierwszej fazie, ale także w drugiej mamy szanse na znaczną poprawę wyglądu skóry.

Laserowe usuwanie rozstępów

Profesjonalna klinika oferuje liczne zabiegi na rozstępy, takie jak:

 • usuwanie rozstępów przy użyciu lasera Palomar Emerge. Jest on nieablacyjnym laserem frakcyjnym, dzięki któremu mikro wiązki światła wnikają w skórę klienta na 1,5 centymetra w głąb skóry. Tutaj rozpoczyna się kontrolowane uszkadzanie naskórka i skóry właściwej. Zadaniem tego procesu jest spowodowanie intensywnej regeneracji włókien skóry. Dzięki takiemu działaniu, dochodzi do produkcji nowych fibroblastów – te z kolei zaczynają odbudowywać włókna kolagenu oaz elastyny w tkance skórnej. Spowodowana zostaje przebudowa skóry – uszkodzone jej fragmenty zostają zastąpione nowymi i zdrowymi.
 • zabiegi z wykorzystaniem lasera Harmony XL PRO iPixel. Mikro wiązki emitowane przez światło lasera dokonują we wnętrzu skóry kontrolowanych mikrouszkodzeń. Działanie to doprowadza do intensywnej przebudowy jej struktury, dzięki wzmożonej syntezie włókien kolagenowych i elastynowych.
 • nieinwazyjny zabieg powodujący zanik rozstępów laserem frakcyjnym CO2 Smart Xide2. Mikrouszkodzenia jakie powstają w skórze pod wpływem działania urządzenia, doprowadzają do koagulacji tkanek w obszarze stref mikro termalnych. Skóra zostaje zmuszona do uruchomienia procesów regeneracyjnych, a co za tym idzie – produkuje więcej kolagenu.
 • zabieg laserem Harmony XL Pro Clearlift, który wysyła krótkie impulsy o stosunkowo wysokiej energii – wywołują one efekt foto akustyczny, sięgający aż do skóry właściwej. Skutkiem tego procesu jest powstanie kontrolowanych mikrouszkodzeń w skórze właściwej, które pobudzają regenerację skóry. Dzięki znacznemu polepszeniu syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, skóra staje się o wiele mocniejsza i gęstsza, a rozstępy zmniejszają się.

Inne zabiegi na rozstępy:

 • Dermapen/ Mezopen – urządzenie wyglądem przypomina długopis, który pozwala na wykonywanie dokładnych, a także frakcyjnych mikro nakłuć skóry klienta. W trakcie minuty, urządzenie wykonuje ich aż 80 tysięcy. To właśnie za ich pośrednictwem zostają dostarczone do skóry substancje odżywcze.
 • Mezoterapia igłowa jest jednym z zabiegów wykorzystywanych do walki z rozstępami. W czasie jego trwania indywidualnie dobrane do klienta substancje odżywcze zostają podane do głębszych warstw skóry – wykonuje się to z pomocą cienkiej igły. Możliwe jest zastosowanie znieczulenia w postaci kremu znieczulającego. Aktywne składniki, które zawarte są w preparacie pobudzają skórę tak, by rozpoczęła proces przebudowy. Dzięki serii zabiegów możemy w dużym stopniu zredukować, lub też całkiem usunąć rozstępy.

Zabiegi na rozstępy – efekty i pielęgnacja po zabiegu

Bez względu na to, na jaki zabieg się zdecydujesz, to musisz pamiętać, że podstawowymi sposobami na poprawę wyglądu twojej jest jej codzienne nawilżanie a także stosowanie zaleconych przez kosmetologa (a nie kosmetyczkę!) preparatów regenerujących. Do tego powinnaś dołożyć zbilansowaną dietę a także aktywność fizyczną. Takie działania przedłużą efekty wykonanych zabiegów oraz zapobiegną powstawaniu kolejnych rozstępów.

Sprawdź efekty zabiegów na rozstępy Gdańsk Clinica Cosmetologica:

Czy zabiegi likwidacji rozstępów są bolesne?

Rozwiązania stosowane w klinice są nieinwazyjne – nie sprawiają pacjentowi bólu, a zarazem gwarantują oczekiwane efekty. Poszczególnym zabiegom może towarzyszyć małe poczucie dyskomfortu, które związane będzie z np. odczuciem ciepła na skórze w miejscu działania lasera.

Znaczna większość z nich jest przyjemna i w odczuciu przypomina masaż. Jeśli jednak jesteś osobą szczególnie wrażliwą na ból, to masz możliwość znieczulenia skóry specjalnym kremem przed wykonaniem zabiegu. Dodatkowo, klinika ta oferuje darmowe konsultacje z kosmetologiem, więc możesz w łatwy sposób poprosić o pomoc.

Metoda laserowego usuwania rozstępów jest bezpieczna?

Zabiegi te są jak najbardziej bezpieczne, o ile wykonuje je specjalista, czyli kosmetolog. Dodatkowo, nie może wystąpić żadne z poniższych przeciwwskazań:

 • ciąża,
 • bakteryjne oraz wirusowe zakażenia skóry,
 • stany zapalne skóry,
 • fotodermatoza,
 • choroba nowotworowa.

Czy usuwanie rozstępów przy pomocy specjalistycznych urządzeń jest trwałym procesem?

Z całą pewnością możemy powiedzieć, że jest to prawda. Dzięki między innymi specjalnym laserom powodujemy intensywną stymulację skóry, która zaczyna się regenerować i produkować kolagen – to powoduje odbudowanie włókien w trwały sposób. Po skończeniu zabiegu, warto jest pamiętać o pielęgnacji skóry, która została mu poddana.

Podsumowanie

Laserowa likwidacja rozstępów jest bardzo efektywna, więc zdecydowanie opłaca się zainwestować w profesjonalny zabieg. Stan skóry zostanie poprawiony w sposób widoczny już po pierwszym zabiegu, dzięki pobudzeniu skóry do procesów przebudowy, regeneracji i produkcji kolagenu. Zabiegi pozwolą na poprawę stanu skóry nawet w przypadku rozległych rozstępów, z którymi nie poradzą sobie żadne preparaty kosmetyczne. Poczuj się lepiej we własnej skórze – zapraszamy do umówienia wizyty.

FAQ

1. Które części ciała najczęściej poddaje się zabiegom?
Okazuje się, że pacjentki najczęściej stosują zabiegi na rozstępy na brzuch, piersi, pośladki i biodra. W przypadku pacjentów są to plecy, ramiona i okolice łydek.

1. Laserowe usuwanie rozstępów w Gdańsku – jaka jest cena zabiegu/jaki jest cennik usług?
Cena zabiegu zależna jest od miejsc, jakie są mu poddawane, a konkretniej ich wielkości. Zazwyczaj jest ona ustalana indywidualnie z klientem/klientom, na konsultacjach z kosmetologiem.

1. Czy można zredukować rozstępy, które powstały w trakcie ciąży?
Jeśli mówimy o rozstępach, które są wynikiem ciąży, to często są one bardzo rozległe – dlatego też serdecznie polecamy zabiegi laserowe, gdyż są one o wiele skuteczniejsze od kremów. Dzięki użyciu lasera, stan twojej skóry poprawiać się będzie z zabiegu na zabieg i będzie on coraz lepszy. Z całą pewnością szybko dostrzeżesz efekty!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0