Liposukcja bioder – odsysanie tłuszczu z bioder

HomeZdrowie

Liposukcja bioder – odsysanie tłuszczu z bioder

Pij smoothie na zdrowie – przegląd zdrowotnych korzyści, przepisy i wskazówki
Czy można wygrać walkę z cellulitem?

Biodra to dość newralgiczna część ciała. W przypadku kobiet obserwuje się wzmożone odkładanie tkanki tłuszczowej w tym miejscu, panowie nie tyją raczej w biodrach, wiec problem dotyczy ich w mniejszym stopniu. Kobiety jednak zawsze były, są i najprawdopodobniej będą, wyczulone na punkcie swoich bioder. Nadmiar tkanki tłuszczowej w ich obrębie, nie wygląda dobrze. Panie decydują się, żeby wykonać odsysanie tłuszczu z bioder i w ten sposób pokonać mankamenty urody. Czy ma to sens? Tego dowiesz się za chwilę.

Biodra – kobieca pięta Achillesowa

Ideał kobiety to piękność o wymiarach 90x60x90. Mało która Pani jest się w stanie pochwalić takimi wymiarami. Zazwyczaj narzekają one na zbyt małe piersi, a także zbyt duży obwód talii czy bioder. O ile brzuch można w jakiś sposób odchudzić, to biodra pozostają tą siermiężną częścią, na którą mało co działa. W przypadku Kobie t z nadwagą, ogólna utrata masy ciała pomaga, jeżeli natomiast kobieta na z natury jest drobna i szczupła, ale otłuszczone biodra są dla niej problemem, wyjściem jest jedynie liposukcja bioder. Dzięki niej ta część ciała ulegnie wyszczupleniu, jednocześnie bez ingerencji w pozostałe partie, których wygląd jest satysfakcjonujący.

Zabieg liposukcji bioder

Przed zabiegiem liposukcji, lekarz przeprowadza z pacjentką dokładny wywiad. Podczas jego trwania wykluczone zostają wszelkie przeciwwskazania do zabiegu, dobrana zostaje odpowiednia metoda, a także następuje weryfikacja oczekiwań pacjentki. Można powiedzieć, że większość kobiet od razu chciałaby „schudnąć” dużo, niestety liposukcja jest zabiegiem, który ma ograniczone możliwości. Podczas jednej sesji możliwe jest usunięcie od 300 do 500 ml tłuszczu, większa ilość mogłaby zbytnio obciążyć organizm.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że zabieg liposukcji bioder (jak i zresztą każdego innego fragmentu ciała), można powtarzać wielokrotnie. Po serii zabiegów, nawet bardzo problemowe partie ciała, zostają wyszczuplone na tyle, że pacjentka jest zadowolona ze swojego wyglądu. Po liposukcji biodra tracą na objętości, znikają wałeczki, „boczki”, jak zwykliśmy nazywać wylewający się tłuszcz i przede wszystkim złe samopoczucie.

Liposukcja bioder – bezpieczny zabieg

Jeszcze jakiś czas temu liposukcja kojarzyła się z poważną ingerencją w ludzki organizm. Dzisiaj wiemy już, że nie jest to zabieg skomplikowany. Dobrze wykonane odsysanie tłuszczu z bioder, to zabieg bezpieczny i niewyłączający z codziennej aktywności. Lekarz wprowadza pod skórę cienkie kaniule (np. ultradźwiękowe), które podgrzewają tłuszcz, rozpuszczają błony komórkowe komórek tłuszczowych i pozwalają na uwolnienie się z nich zawartości. Podczas zabiegu lekarz nie ingeruje w inne tkanki i nie nacina zbytnio skóry. Po kilku dniach na ciele nie pozostaje żaden ślad. Ciało wygląda tak, jak by samoistnie zgubiło zbędny tłuszcz, skóra jest równa, ma atrakcyjniejsza fakturę, skóra pomarańczowa nie jest tak widoczna, a obcisłe jeansy wyglądają dobrze.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0