Rodzaje implantów piersi

HomeZdrowie

Rodzaje implantów piersi

Jak wybrać dom opieki dla starszego rodzica?
Szampon na wypadanie włosów – co powinieneś wiedzieć?

Implanty piersi występują w różnych rodzajach, kształtach i wielkościach. Taka różnorodność pozwala na dobranie odpowiedniego modelu dla każdej kobiety. Bez względu na to, jak bardzo chcesz powiększyć piersi i jakiego tworzywa zastosować, lekarz ma duże pole do popisu i może zagwarantować Ci takie rozwiązanie, jakie najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

Powiększenie piersi implantami

Wyróżniamy kilka rodzajów implantów piersi. Jeżeli chodzi o materiał, z jakiego są zbudowane, na rynku dostępne są implanty silikonowe oraz solne. Z kolei kształt i struktura różna jest w przypadku implantów anatomicznych, okrągłych, teksturowanych i gładkich. Dobór odpowiednich implantów uzależniony jest przede wszystkim od efektu, jaki chcemy uzyskać. Z pomocą implantów można korygować zbyt płaskie piersi, można osiągać efekt poszerzenia piersi na boki oraz dowolne modyfikacje, jakich oczekuje pacjentka.

Silikonowe implanty piersi

Silikonowe implanty piersi charakteryzują się przede wszystkim bardzo naturalną konsystencją oraz wysoką trwałością. Silikon z implantów nie wchłania się do organizmu ani nie jest przez niego rozkładany, nawet jeśli implant pęknie i jego zawartość wydostanie się, nie stwarza to żadnego zagrożenia życia ani zdrowia kobiety. Silikonowe implanty piersi są obecnie najpopularniejszą wersją wypełnień piersi, mają właściwie same zalety, a jedyną wadą jest fakt, że niestety posiadanie ich stwarza niemożność wykonania normalnego badania radiologicznego czy USG i lekarz musi zastosować inną metodę diagnostyki. Dlatego też silikonowe implanty z zasady nie powinny być stosowane u kobiet, które mają genetyczne obciążania rakiem piersi, bowiem diagnoza choroby mogłaby być utrudniona w przypadku, kiedy taka by się ujawniła.

Solne implanty piersi

Solne implanty piersi nadal są stosowne, ale znacznie rzadziej, niż silikonowe. Przede wszystkim dlatego, że ich objętość maleje wraz z upływem czasu, a co za tym idzie piersi się zmniejszają i implant trzeba wymieniać. Drugim powodem natomiast jest fakt, że zastosowanie soli fizjologicznej sprawia, że implanty są mniej naturalne niż te, które wykonane są z silikonu. Dobrą informacją jest natomiast to, że jeśli sól fizjologiczna wydostanie się z implantu, to zostanie wchłonięta przez organizm, gdyż jej związkiem obojętnym, a także to, że posiadając solne implanty piersi, można z powodzeniem wykonywać RTG.

Podział implantów w zależności od kształtu i tekstury

Implanty piersi mogą mieć kształt:

  • Anatomiczny – i wtedy wypełnione są żelem stałym, który pozwala na skorygowanie opadających oraz asymetrycznych piersi.
  • Okrągły – wypełnione żelem płynnym. Zastosowanie okrągłych implantów pozwala na to, żeby skorygować piersi zbytnio spłaszczone.

Tekstura implantów:

  • Implanty teksturowane – pozwalają na doskonałe zrośnięcie się z tkanką piersi, a co za tym idzie po jakimś czasie stają się integralną częścią naszego organizmu.
  • Implanty gładkie – ich powierzchnia jest gładka, stosowane najczęściej dlatego, że pozwalają na wykonanie małych nacięć oraz zmniejszenie ryzyka infekcji. Gładkie implanty piersi stosowane są najczęściej w przypadku delikatnej skóry, która nie może być poddawana zbytniej ingerencji chirurgicznej, bowiem mogłaby się źle goić.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0