Efekty ostrzykiwania botoxem

HomeZdrowie

Efekty ostrzykiwania botoxem

Czy można wygrać walkę z cellulitem?
Usuwanie rozstępów – poznaj skuteczne metody

Kiedy skóra się starzeje, a na naszej twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki, zdajemy sobie sprawę z upływającego czasu i tego, że nieuchronnie zbliżamy się do starości. Kiedy zmarszczek przybywa i nasza twarz zaczyna przypominać dosłownie pooraną, spada znacznie pewność siebie i poczucie atrakcyjności. W takiej sytuacji lekarze i kosmetyczki polecają botoks. Efekty osiągnięte z jego pomocą są na tyle imponujące, że niemal natychmiastowo odmładzają twarz, z niejedną, a wieloma głębokimi zmarszczkami.

Jak działa botoks?

Botox przede wszystkim uniemożliwia mięśniom kurczenie się. Z racji tego, że toksyna ta blokuje przesyłanie do mózgu impulsów nerwowych, mięśnie pozostają rozluźnione i unieruchomione. Dzięki temu zmarszczki rozprostowują się, a twarz wygląda na znacznie młodszą.

Botoks pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów wizualnych. Należą do nich m.in.:

  • Skuteczna redukcja głębokich zmarszczek w tym kurzych łapek, czy tzw. lwiej zmarszczki.
  • Zapobieganie tworzenia się nowych zmarszczek w miejscach, w których podany został botoks.
  • Uzyskanie naturalnego i zrelaksowanego wyglądu twarzy.
  • Bezpieczeństwo i bardzo szybkie efekty.

Ponadto należy wspomnieć kwestiach komfortu życia. Brak zmarszczek to większa pewność siebie, lepsza ocena społeczna i atrakcyjniejszy wygląd. Nasza twarz jest naszą wizytówką, powinnyśmy więc dbać o nią na tyle, na ile możemy, bo pokazujemy ją przez całe życie.

Botoks jest coraz popularniejszy. Nie tylko ze względu na to, że odmładza momentalnie, ale również dlatego, że pomaga mięśniom i skórze w zachowaniu ich naturalnego, rozluźnionego stanu. Pierwsze efekty wygładzenia zmarszczek będą widoczne już po kilku dniach od podania toksyny botulinowej. Pełny efekt utrzyma się natomiast od 3 do 6 miesięcy w przypadku pierwszego zastosowania. Od drugiego podania efekty utrzymują się od 6 do 9 miesięcy, czasami nawet do roku. Niestety nie można sądzić, że metoda ta pomoże nam wyglądać młodo dłużej niż rok. Botoks jest metabolizowany przez organizm i po jakimś czasie jego stężenie spada na tyle, że na mięśnie już nic nie oddziałuje.

Efekt to kwestia indywidualna

Ostateczne rezultaty, jakie daje botoks, są przede wszystkim kwestią indywidualnych cech organizmu. Jeden rozkłada toksynę botulinową szybciej, inny wolniej. Jedne mięśnie mają większą zdolność do rozluźniania, inne mniejszą. Lekarz przed zabiegiem zobowiązany jest poinformować pacjenta, jaki jest oczekiwany efekt, ale nigdy nie może przewidzieć go w pełni. Im młodsza i bardziej odporna skóra, tym rezultaty są lepsze, jeśli mamy do czynienia z naprawdę zniszczoną twarzą, która pokryta jest dużą ilością zmarszczek, z pewnością nie zacznie ona po zabiegu przypominać twarzy nastolatki. Botoks działa tylko na zmarszczki, zmiany w strukturze twarzy i tonusie mięśni, będą nadal widoczne i pozwolą oszacować przybliżony wiek danej osoby. Te z pań, które łudzą się, że toksyna botulinowa uczyni z nich znowu dwudziestolatki, mogą być zawiedzione, redukcja zmarszczek nie jest bowiem jedyną metodą, która sprawia, że twarz wygląda na młodszą.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0