Dlaczego warto ćwiczyć w domu i jak to robić?

HomeĆwiczenia

Dlaczego warto ćwiczyć w domu i jak to robić?

Ćwiczenia a ginekomastia
Metody walki z tłuszczem na udach – ćwiczenia, liposukcja i odchudzanie

Trening domatora w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Dzieje się tak, ponieważ często nie mamy czasu na dojazdy na siłownię. Dodatkowo w mniejszych miejscowościach siłownia może być oddalona nawet o kilkadziesiąt kilometrów. Trening w domu pozwoli nam zarówno na budowanie masy mięśniowej, jak i spalanie tkanki tłuszczowej.

Dlaczego warto ćwiczyć w domu?

Trening domatora ma wiele zalet. Jest to między innymi oszczędność czasu i pieniędzy. Nie musimy kupować karnetu na siłownię, a także wydawać pieniędzy na dojazdy. Ćwiczenie w domu pozowała nam oszczędzić czas jaki musielibyśmy przeznaczyć na dojazdy na siłownię. Dzięki temu możemy przeznaczyć więcej czasu na trening. Zaletą treningu domatora jest też to, że możemy ćwiczyć nawet codziennie. Oczywiście dotyczy to treningu z wykorzystaniem masy własnego ciała. Jeśli ćwiczymy z ciężarami, to lepiej ćwiczyć co drugi dzień, a w wolne dni możemy zrobić cardio lub interwały.

Jak ćwiczyć w domu?

Ćwiczyć w domu możemy na różne sposoby. Najczęściej jest to jednak kalistenika, czyli ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Do treningu nie potrzebujemy sprzętu. Chociaż przydatny będzie drążek, który możemy zamocować na ścianie. Dobrze sprawdzi się również drążek rozporowy, który montujemy na futrynie drzwi. Drążek pozwoli nam na urozmaicenie treningu. Poręcze do dipów również przydadzą się w treningu. Jednak zamiast nich wystarczą dwa krzesła, między którymi możemy wykonać dipy. Przydatne będą poręcze do pompek, które pozwolą nam bardziej zaangażować klatkę piersiową, a dodatkowo chronią nadgarstki. Oczywiście dla początkujących akcesoria nie są potrzebne. Ćwicząc kalistenika w domu wykonujemy treningi obwodowe. Polega to na tym, że wykonujemy 8-12 różnych ćwiczeń po sobie. Jest to jedna seria. Takich serii wykonujemy na początku 3-4. Między poszczególnymi ćwiczeniami najlepiej nie robić przerw, co wpłynie na szybsze spalanie kalorii. Z czasem możemy zwiększać ilość serii lub powtórzeń danego ćwiczenia. Możemy również wykonywać trudniejsze warianty poszczególnych ćwiczeń. Dla przykładu możemy zacząć od brzuszków, następnie robimy wznosy nóg w leżeniu na plecach, a na końcu przyciąganie kolan do klatki piersiowej w zwisie na drążku.

Innym sposobem na treningi w zaciszu własnego domu jest stworzenie sobie prywatnej siłowni. Domowa siłownia nie musi zawierać sporo sprzętu. Wystarczą hantle, gumy oporowe, sztanga, ławka do wyciskania, drążek, poręcze do dipów i poręcze do pompek. Dzięki tym akcesoriom możemy w łatwy sposób progresować, co pomoże nam szybciej osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Kalistenika ma pewne ograniczenia, gdyż z czasem dostarczane bodźce nie będą stymulowały mięśni do wzrostu. Dlatego też warto zainwestować w akcesoria treningowe.

Trening domatora, jak każdy inny powinien zacząć się od rozgrzewki. Rozgrzewka pozwala przygotować nasz organizm do wysiłku. W ten sposób zmniejsza się ryzyko kontuzji. W czasie treningu musimy zwrócić uwagę na odpowiednią technikę. To właśnie zła technika jest główną przyczyną kontuzji. Po zakończeniu ćwiczeń powinniśmy wykonać rozciąganie. Wpływa to pozytywnie na proces regeneracji, a także pozwala uniknąć zakwasów następnego dnia.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1