Ćwiczenia a ginekomastia

HomeĆwiczenia

Ćwiczenia a ginekomastia

Dlaczego warto ćwiczyć w domu i jak to robić?
Metody walki z tłuszczem na udach – ćwiczenia, liposukcja i odchudzanie

Jeżeli u mężczyzny pojawia się większy niż naturalny biust, może być to powodem do obaw. Jeżeli takie obawy zaistnieją, konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem, który zdiagnozuje problem. Jeśli okaże się, że jest nim ginekomastia, należy pode wziąć odpowiednie kroki, których celem będzie jej usunięcie. Wielu mężczyzn zastanawia się, jak ginekomastia ma się do ćwiczeń. Czy powinno się ćwiczyć, czy nie, a jeśli tak, to na jakie ćwiczenia się zdecydować. Na te pytania odpowiemy już za chwilę.

Trening siłowy przy ginekomastii

Z jednej strony mówi się, iż ćwiczenia siłowe są dobrym sposobem na to, żeby podnieść poziom testosteronu we krwi, ale z drugiej okazuje się, że nie są one tak do końca bezpieczne w przypadku ginekomastii. Mężczyźni, których dotyka problem ginekomastii, często sądzą, że dzięki ćwiczeniom będą w stanie zminimalizować w pewnym stopniu skutki. Jednakże rzeczywistość jawi się często całkiem inaczej.

Ćwiczenia siłowe, jakie są wykonywane, mogą sprawić, że przez pewien czas ginekomastia będzie jeszcze bardziej widoczna. Jeśli podłożem przerostu gruczołów sutkowych jest nadwaga, intensywne ćwiczenia siłowe są jak najbardziej wskazane, jeśli natomiast podłoże jest inne, nie przyniosą one zbyt dobrych rezultatów. Aktywność fizyczna jest wskazana, dzięki niej klatka piersiowa się powiększa, ginekomastia jest mniej widoczna, a ciało zachowuje dobrą kondycję.

Efekty ćwiczeń

Sprawą priorytetową jest fakt, że nie należy spodziewać się spektakularnych efektów już na samym początku ćwiczeń. Tkanka tłuszczowa z niektórych miejsc, znika bardzo opornie i żeby zaczęło jej ubywać w okolicy klatki piersiowej, cały organizm musi „wskoczyć” na wyższe obroty. Początkowo ginekomastia może być bardziej widoczna, nie należy się tym zrażać, w miarę spalania tkanki tłuszczowej, będzie mniej widoczna. Na początku zacznie przybywać tkanki mięśniowej, a sutki będą się wydawać większe, tkanka mięśniowa zacznie się budować jeszcze zanim organizm zacznie spalać tłuszcz. Po jakimś czasie ten proces ulegnie zmianie, tłuszcz zostanie spalony, a tkanka mięśniowa nada klatce piersiowej bardziej satysfakcjonującego wyglądu.

Należy pamiętać, że same ćwiczenia nic nie dadzą, ważna jest jeszcze zdrowa, zbilansowana dieta. Jeśli organizm będzie poddawany wysiłkowi fizycznemu, ale menu się nie zmieni, efekty nie pojawią się zbyt szybko. Jeżeli natomiast połączymy dietę i ćwiczenia, to po jakimś czasie możemy oczekiwać, że nasz wygląd zacznie się zmieniać. Jak przy wszystkim, tak i tutaj należy się uzbroić w cierpliwość.

Proporcjonalność ćwiczeń

Mężczyźni, którzy cierpią na ginekomastię, bardzo często decydują się na to, żeby zacząć ćwiczyć, ale skupiają się wyłącznie na górnej części ciała. Jeżeli ćwiczenia są dość intensywne, powoduje to, że mimo, że ginekomastia zostaje w pewien sposób zmniejszona, to ciało nabiera dziwnych, nierównych proporcji. Jeśli decydujesz się na ćwiczenia, musisz pracować nad całym swoim ciałem, nie tylko nad klatką piersiową i ramionami.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 3