Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Gniew
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Kraśnik
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Atrakcje turystyczne » wróć do listy «

Zalew KraśnickiOd kilku lat zalew stanowi ważny element kraśnickiego krajobrazu. To tutaj mieszkańcy kierują swoje kroki, chcąc pospacerować, pojeździć na rowerze czy złapać rybę swojego życia. W wakacje czy w dni wolne od pracy zalew przeżywa prawdziwe oblężenie.

Obiekt budowany był w latach 2005 – 2006. Od tego czasu cały czas jest modernizowany i rozbudowywany, m.in. dzięki środkom unijnym. W 2011 r. wykonano kładkę łączącą zalew z ciągiem pieszo-rowerowym ulicy Urzędowskiej. Teraz każdy pieszy czy rowerzysta może szybko, a co najważniejsze bezpiecznie, dotrzeć nad zbiornik.
 


W równie szybkim tempie powstał w 2011 r. główny obiekt zalewu, czyli kemping. Pojawiło się pięć stylizowanych, czteroosobowych domków kempingowych. Są one w pełni wyposażone, a dodatkowo posiadają instalację antywła- maniową i przeciwpożarową.

Obok znajduje się plac zabaw dla dzieci oraz palenisko na wieczorne biesiady. Cały teren został wyrównany i ogrodzony, a świeża zieleń trawnika dopełnia obrazu całości. Trawnik jest także miejscem, gdzie goście będą mogli rozbić swoje namioty.

Największym obiektem na tym terenie jest budynek sanitarny, w którym znajdują się toalety i prysznice, nie tylko dla użytkowników pola namiotowego, ale również dla wszystkich osób korzystających z zalewu.

Tuż obok znajduje się nowo wybudowany tzw. slip, czyli rodzaj betonowej pochylni. Tutaj możemy także zwodować łódkę czy kajak. Nowym obiektem jest również stanica. Z pewnością będą z niego korzystać i wędkarze i żeglarze.

Ciekawość przechodniów i rowerzystów wzbudzają również słupki ustawione w dwóch miejscach, parami po obu stronach chodnika. Są to elektroniczne czujniki, których zadaniem jest zliczanie wszystkich osób poruszających się po deptaku wokół zalewu. Dzięki połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem komputerowym będziemy mieć pełen obraz liczby użytkowników zalewu w ciągu całego roku.

W 2012 r. zbudowano również molo. Każdy spacerowicz obowiązkowo odwiedza to miejsce podczas wizyty nad zalewem. Zaglądają tu także rowerzyści i wędkarze.

Od mola w Sopocie różni się długością, ale ogólne wrażenie jest bardzo podobne.


Podstawowe dane dotyczące zalewu:
  • powierzchnia - 42,66 ha
  • pojemność - 996 tys. m3
  • średnia głębokość - 2,5 m
  • długość maksymalna - 1180 m
  • szerokość maksymalna 570 m
następna »
Zapraszamy!
Witamy
Niedziela, 21 kwietnia 2019
Położenie » Zobacz położenie atrakcji »

Filmy »

Noclegi w okolicy »
» lista atrakcji «
ZALEW KRAŚNICKI
woj. lubelskie

Galeria zdjęć:

Wybierz atrakcje:
Kraina malin
Zalew Kraśnicki
Baza sportowa
Wielka Synagoga
Mała Synagoga
Sanktuarium Maryjne w Kraśniku
Kościół pw. Ducha Świętego w Kraśniku
Reklamy Google
Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone