Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Ośrodek Wczasowy nad morzem (Dźwirzyno)
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Rogowo
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Atrakcje turystyczne » wróć do listy «

Imprezy cykliczne
odbywające się na terenie
Gminy Rogowo


(fot. Rafał Pieczyński)


Na terenie Gminy Rogowo corocznie organizowane są imprezy cykliczne, na które zapraszani są mieszkańcy oraz wszystkie osoby pragnące spędzić miło czas wśród licznych atrakcji na terenie malowniczej Gminy Rogowo. Wszystkich miłośników dobrej zabawy i sportowej rywalizacji zapraszamy na:

1. Gminny Przegląd Piosenki dla Dzieci i Młodzieży, który odbywa się corocznie w kwietniu, w Sali Gminnego Domu Kultury w Rogowie. Celem przeglądu jest popularyzacja śpiewania wśród dzieci i młodzieży, samokształcenie muzyczne, możliwość niezależnej prezentacji ulubionych przebojów oraz sprawdzenia siebie, a także promowanie młodych talentów. Impreza przyciąga wielu uczestników oraz szerokie rzesze publiczności.

2. Dni Gminy Rogowo odbywają się corocznie na przełomie maja i czerwca w różnych miejscowościach gminy, przy czym inauguracja lub zakończenie odbywa się w stolicy gminy – w Rogowie. Uroczystości z tego cyklu mają na celu zaprezentowanie artystycznego dorobku gminy oraz wspólną zabawę mieszkańców. Podczas imprezy rozgrywane są Mistrzostwa Gminy Rogowo w piłce nożnej i siatkowej oraz Turniej Rodzinny Hokeja na Trawie.

3. Festyn Rodzinny „Bawmy się razem”, odbywa się corocznie w sierpniu na stadionie w Rogowie. Letnie spotkanie ma służyć przede wszystkim integracji mieszkańców gminy poprzez wspólne spędzenie czasu oraz udział w wielu konkurencjach i zabawach.

4. Przegląd Chórów Klubów Seniora organizowany jest corocznie i daje przede wszystkim możliwość poznania twórczości ludowej chórów. Uroczystość ma charakter ogólnopolski.

5. Turniej Hokeja na Trawie o Memoriał Klemensa Maciaszczyka organizowany jest corocznie w sierpniu dla uczczenia pamięci Klemensa Maciaszczyka – założyciela i wieloletniego działacza Ludowego Klubu Sportowego w Rogowie.

6. Turniej Hokeja na Trawie o Memoriał Rafała Nowaka odbywa się corocznie w czerwcu. Jest organizowany dla uczenia pamięci tragicznie zmarłego, niezwykle utalentowanego zawodnika LKS Rogowo - Rafała Nowaka.

7. Międzynarodowy Turniej Minihokeja na Trawie Dziewcząt odbywa się corocznie na przełomie maja i czerwca. W każdym turnieju bierze udział minimum 15 drużyn z całej Polski oraz zagranicy. Turniej jest miejscem współzawodnictwa, podnoszenia umiejętności sportowych, nawiązywania przyjaźni oraz poznania lub przypomnienia wieloletniej historii hokeja na trawie.

Ponadto na terenie Gminy Rogowo na zakończenie wakacji organizowane są Turnieje Piłki Siatkowej i Nożnej o Puchar i Nagrody Wójta Gminy Rogowo, które dają możliwość zdrowej rywalizacji sportowej pomiędzy drużynami sołeckimi. Turnieje połączone są z zabawami tanecznymi dla mieszkańców.


« poprzednia
Zapraszamy!
Witamy
Czwartek, 22 lutego 2018
Położenie » Zobacz położenie atrakcji »

Filmy »

Noclegi w okolicy »
» lista atrakcji «
IMPREZY CYKLICZNE ODBYWAJĄCE SIĘ NA TERENIE GMINY ROGOWO
woj. kujawsko-pomorskie

Galeria zdjęć:

Wybierz atrakcje:
Park Dinozaurów „Zaurolandia”
Niezwykła przyroda Gminy Rogowo
Liczne jeziora
Kościół Parafialny pw. Św. Doroty
Mauzoleum rodziny Schedlin – Czarlińskich
Kościół Filialny pw. Św. Katarzyny w Skórkach
Kościół Parafialny pw. Św. Mateusza w Lubczu
Kościoł pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Gościeszynie
Dwór w Grochowiskach Szlacheckich
Imprezy cykliczne odbywające się na terenie Gminy Rogowo
Sport w Gminie Rogowo
Reklamy Google
Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone