Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Gniew
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Skępe
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Atrakcje turystyczne » wróć do listy «

Dzwonnica

W ostatnich latach na wzniesieniu w pobliżu rynku stanął także drewniany kościółek pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Okoliczni mieszkańcy mają swoją parafię.

Dziś w miejscu dawnego kościoła stoi nowy, a obok niego stara dzwonnica. W drewnianej dzwonnicy zawieszono dzwony z rozebranego kościółka.

Nasza skępska legenda głosi, że gdy stary kościół przewrócił wicher, dzwony z jego wieży potoczyły się ze wzgórza i utonęły w jeziorze. Od tego czasu niektórzy ludzie słyszą podobno głos dzwonów, a jezioro ma nazwę Jezioro Święte.

Do czasu wybudowania kościoła parafii Bożego Miłosierdzia stara, drewniana dzwonnica stała samotnie na niewielkim wzgórzu.

Jest ona obiektem wzniesionym prawdopodobnie przy budowie kolejnego kościoła. Takie dzwonnice budowano na planie kwadratu w konstrukcji słupowo – ramowej, o ścianach pionowych, szalowanych deskami, przykrywano dachami namiotowymi.

W czasie wycieczki warto zwrócić uwagę na ten drewniany obiekt świadczący o zamierzchłej przeszłości oraz o dziele rąk nieznanych nam mistrzów rzemiosła. W naszej okolicy zachowało się niewiele takich obiektów.
« poprzednia następna »
Zapraszamy!
Witamy
Niedziela, 27 maja 2018
Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone