Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Piotrków Trybunalski
Wypoczynek "U SALLY" DZIWNÓW
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Ostróda
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Atrakcje turystyczne » wróć do listy «

WYCIĄG DLA NARCIARZY WODNYCH


5 lipca 2008r. w Ostródzie  odbyło się oficjalne otwarcie najdłuższego w Polsce wyciągu nart wodnych, profesjona- lnego toru kajakowego oraz zrewitalizowanej plaży miejskiej. Liczący 800m wyciąg nart wodnych, znajdujący się na jeziorze Drwęckim w Ostródzie, stał się jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych w regionie. Konstrukcja składa się z pali umocowanych do dna jeziora. Tor jazdy narciarzy wodnych odbywa się po prostokącie o wymiarach 250 x 150 m (długość toru jazdy 800 m).

Lina torowa rozpięta jest na czterech stalowych słupach, na jednym z nich znajduje się silnik elektryczny wprowadzający w ruch wyciąg z zaczepami dla 7-9 narciarzy wodnych. Przy maszcie z silnikiem znajduje się platforma startowa z pomostem ruchomym służącym do bezpośredniego startu narciarzy.

System silników napędzających wyciąg jest sterowany elektronicznie z brzegu. Jest to bezpieczny i wygodny sposób jazdy na nartach wodnych, dzięki temu, że płynie się po stałej trasie. Łatwiej także przyswoić sobie technikę pływania na nartach wodnych korzystając z wyciągu niż płynąc za motorówką. Z wyciągu jednocześnie może korzystać 7 do 9 osób.

Na brzegu zlokalizowano zaplecze dla narciarzy z przebieralnią, natryskami i wypożyczalnią sprzętu. Cały czas nad bezpieczeństwem korzystających z wyciągu czuwa instruktor i ratownik. Wyciąg jest czynny w okresie od 1 maja do 30 września każdego roku.

Na Jeziorze Drwęckim powstał także profesjonalny tor kajakowy, na którym można rozgrywać zawody wszystkich kategorii na dystansach 200, 500 i 1000m. Posiada on platformę sędziowską, trybuny i infrastrukturę pomocniczą.

Odtworzono także dawną plażę miejską, która mieszkańcom i turystom służyła jeszcze w latach 70-tych ubiegłego stulecia. Zbudowano nowe pomosty, budynki socjalno-techniczne oraz nawieziono świeży piasek.

Na miejscu działa  także wypożyczalnia sprzętu wodnego. W sumie do wykonania konstrukcji wyciągu nart wodnych, toru kajakowego i pomostów zostało wykorzystanych 648 pali, które zamocowano do dna jeziora.

« poprzednia następna »
Zapraszamy!
Witamy
Niedziela, 18 marca 2018
Położenie » Zobacz położenie atrakcji »

Filmy »

Noclegi w okolicy »
» lista atrakcji «
WYCIAG DLA NARCIARZY WODNYCH
woj. warmińsko-mazurskie

Galeria zdjęć:

Wybierz atrakcje:
Molo w Ostódzie
Wyciag dla narciarzy wodnych
Zamek w Ostródzie
Fontanny / Zabytkowe kamiennice / Kościoły
Plaża miejska
Spacer statkiem po trawie
Urządzenia Kanału Ostródzko-Elbląskiego
Zabawmy się w Ostródzie!
Inne zabytki
Reklamy Google
Polecamy:
Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone