Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Rogowo
Hotel Magdalenka Kruszwica - tanie noclegi!
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Łagów
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Pogoda »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Noclegi w okolicy »
Filmy »

n
Łagów

(woj. lubuskie)

to naturalna Perła Ziemi Lubuskiej, siedziba malowniczej gminy, przepięknie położona wśród lasów i jezior, na spodzie moreny polodowcowej.Najstarsza część miejscowości  została wybudowana na przesmyku między dwoma jeziorami Trześniowskim (Ciecz) i Łagowskim, w otoczeniu wspaniałych lasów bukowych stanowiących obecnie Łagowsko-Sulęciński Park Krajobrazowy. Dzięki temu położeniu już w średniowieczu służył Łagów jako grodzisko obronne.

Głównym magnesem ściągającym do Łagowa liczne rzesze turystów i wczasowiczów są tutejsze walory naturalne: piękno krajobrazu, malownicze jeziora i duże obszary leśne z bogactwem jagód i grzybów a także świetny, posiadajacy  cechy uzdrowiskowe klimat. Nic wiec dziwnego, że te nieprzeciętne walory turystyczno-krajoznawcze, wypoczynkowe i zdrowotne nadały tej miejscowości miano Perły Ziemi Lubuskiej.

Łagów położony jest w europejskim korytarzu komunikacyjnym wschód-zachód: 130 km od Poznania i 150 km od Berlina.

Gmina Łagów  liczy 5437 (Łagów - 1650) mieszkańców. Przyszłością gminy jest rozwój turystyki i agroturystyki w sołectwach.

Gmina Łagów leży w centralnej części Województwa Lubuskiego, usytuowanego w zachodniej Polsce na obszarze Środkowego Nadodrza, mniej więcej w połowie drogi między  Gorzowem Wielkopolskim a Zieloną Górą. Zajmuje powierzchnię 199,2 km2 i graniczy z gminami: od północy - Sulęcin, od zachodu - Torzym, od wschodu - Lubrza, od południa - Bytnica i Skąpe. W skład gminy wchodzi 12 sołectw oraz 8 osad i przysiółków.

>> Baza noclegowa <<
Czy wiesz że?
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone