Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Puławy
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Wągrowiec
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
W centrum Wągrowca turyści mogą podziwiać pięknie zrewitalizowany w 2009 roku Rynek, na którym swój dawny blask odzyskały kamienice
Niepowtarzalny klimat Rynku tworzą: tańcząca w takt muzyki fontanna z efektami świetlnymi (jedyna taka atrakcja w regionie)
Jezioro Durowskie - położone w centrum miasta, wzdłuż ulicy Kościuszki jest jedną z głównych atrakcji turystycznych Wągrowca
Jezioro Durowskie wraz z trzema innymi jeziorami i rzekami Wełną i Nielbą jest prawdziwym rajem dla miłośników kajakarstwa, żeglarstwa i wędkowania
Noclegi w okolicy »
Filmy »
Kamery »
Panoramy »

Wągrowiec
m
to urocze miasto położone w północno-wschodniej części Wielkopolski, które wyróżniają nie tylko bogata historia, ciekawe zabytki i oferta kulturalna, ale także bardzo dobra infrastruktura rekreacyjno-sportowa, przepiękne otoczenie oraz spokój.
 

Jego charakter najlepiej oddają dwa słowa: unikalność oraz energia.

Odkrywanie Wągrowca można rozpocząć w dowolnym jego miejscu, jednak chcąc „posmakować” niezwykłego i zabrać ze sobą niezapomniane wspomnienia, koniecznie trzeba odwiedzić kilka obowiązkowych punktów na mapie każdego turysty.

Unikalność miasta zawiera się w niezwykłych miejscach, których nie sposób znaleźć nigdzie indziej. Do takich „perełek” zalicza się skrzyżowanie rzek - Wełny i Nielby - niezwykłe zjawisko na skalę europejską. Ich wody niemalże się nie mieszają i płyną dalej każda swoim nurtem. Piramidy? Nie tylko w Egipcie.

W Polsce znajdują się dwie takie budowle, z czego jedna z nich właśnie w Wągrowcu. W grobowcu w kształcie piramidy pochowano rotmistrza wojsk napoleońskich Franciszka Łakińskiego, natomiast z miejscem jego pochówku związana jest niezwykła legenda.

Wągrowiec wyzwala energię. Sportową i kulturalną. W mieście znajduje się Aquapark Wągrowiec, jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenowych w Wielkopolsce.

Aquapark oferuje bogaty program rekreacyjny, który zapewniają, 25-metrowy basen sportowy, basen rekreacyjny z rwącą rzeką, biczami wodnymi i krainą bąbelkową, a także jaccuzi, 80-metrowa zjeżdżalnia i kompleks saun. Tutaj mieści się jedna z największych w Wielkopolsce grota solna, prawdziwa skarbnica minerałów i mikroelementów.

Miasto położone jest nad Jeziorem Durowskim, które zachwyca swoim pięknem i jest idealnym miejscem dla miłośników wszelkiego rodzaju wodnych aktywności.

Baza noclegowa i gastronomiczna  >>
Plaża miejska nad Jeziorem Durowskim
Wypożyczalnia sprzętu wodnego (ul. Kościuszki)
Basen rekreacyjny

Dla spragnionych sportowych endorfin, stworzono Wągrowiecką Strefę Aktywności, która obejmuje leśne tereny przystosowane do biegów, Nordic Walking, rowerów i ekstremalnej jazdy na rowerach MTB.
 
Pobyt w Wągrowcu to połączenie zdrowej rekreacji z prawdziwą, kulturalną ucztą dla ducha. Tu nie sposób się nudzić. Od wielu lat w mieście odbywają się cykliczne imprezy, cieszące się niesłabnącą popularnością zarówno wśród mieszkańców jak i turystów.

Majówka w Wągrowcu przebiega pod znakiem „Dni Europy” - kilkudniowej imprezy, podczas której centrum miasta pulsuje energią. Lato nie może się odbyć bez „Dni Wągrowca”, które obfitują w liczne koncerty oraz inne ciekawe wydarzenia.
 
Corocznie na terenie dziedzińca klasztoru pocysterskiego odbywa się Festyn Cysterski, nawiązujący do wydarzeń z historii miasta. Każdego roku na Jeziorze Durowskim „królują” najpiękniejsze jachty i żaglówki, które podczas „Regat Jakubowych” łapią wiatr w żagle i ścigają się w malowniczym otoczeniu wągrowieckich lasów.
 
Plaża nad Jeziorem Durowskim to miejsce, które pod koniec lipca zamienia się w wielką, muzyczną scenę pod letnim niebem, gdzie w świetle laserów i efektów specjalnych, tysiące młodych ludzi oddaje się zabawie w rytmach muzyki house i dance. Zawsze aktualny wykaz imprez znajduje się na stronie www.wagrowiec.eu

Wągrowiec to niezwykli ludzie, którzy pozostawili po sobie widoczny dorobek. Ksiądz Jakub Wujek dokonał jednego z pierwszych i najlepszych przekładów Biblii na język polski, cysters Adam z Wągrowca tworzył piękne, renesansowe kompozycje.
 
Na ziemi wągrowieckiej kształtował się intelektualnie Stanisław Przybyszewski. Aktor Sebastian Grek, reżyser Sebastian Konrad, nagrodzony Orłem 2014 Dawid Ogrodnik, sportowiec Artur Siódmiak, rozsławiają miasto na całą Polskę i są świetnym przykładem pozytywnej energii, jaką – nie tylko zgodnie z hasłem promocyjnym – wyzwala Wągrowiec.

W tym mieście, na każdym kroku czuć ducha przeszłości. Wągrowiec od samego początku swojego istnienia związany jest z cystersami, którzy w dolinie rzek Nielby i Wełny w XIV w. założyli klasztor i kościół p.w. NMP.

Klasztor pocysterski, kościół farny, wieża widokowa, najstarszy kościół drewniany w podwągrowieckim Tarnowie Pałuckim, te i wiele innych zabytków są namacalnymi dowodami jego historii.

Perłę tutejszej „Starówki” stanowi odrestaurowany Rynek, gdzie znajduje się tańcząca w rytm muzyki fontanna, której codzienne pokazy, zwłaszcza wieczorne, przyciągają mieszkańców i turystów.

Tańcząca fontanna na Rynku


Wągrowiec posiada bogatą i zróżnicowaną bazę hotelową oraz gastronomiczną, na każdy gust i każdą kieszeń. Zlokalizowane na terenie miasta hotele o wysokim standardzie, zapewniają spokojny i komfortowy wypoczynek.

Rozrywka, kultura, historia, sport, emocje i pozytywna energia. Wągrowiec to miejsce, w którym historia harmonijnie współgra z nowoczesnością i pozytywnie zaskakuje każdego, kto je odwiedzi. 

 
Urząd Miejski w Wągrowcu
ul. Kościuszki 15a
62-100 Wągrowiec
tel. +48 67 262-15-22
fax +48 67 262-03-25
e-mail: miasto@wagrowiec.eu
 
Kontakt – Wydział Rozwoju i Promocji Miasta
Tel. +48 67 26 80 305 lub 332
Fax +48 67 26 20 325
E-mail: promocja@wagrowiec.eu

Wągrowiec w Internecie:
www.youtube.com/umwagrowiec


ZAPRASZAMY DO WĄGROWCA !!!

Grota solna
Aquapark Wągrowiec Familijna wySPA, jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Wielkopolsce, wyróżniającym się bardzo bogatym programem rekreacyjnym
W Aquaparku znajduje się basen płytki ze słoniową zjeżdżalnią (ok. 30 cm), basen o nieregularnym kształcie (110 cm) w klimacie rajskiej wyspy, basen sportowy, kurtyna wodna, kaskada, leżanki wodne, kabiny Hayna z dyszami pod i nad wodą oraz wanny z hydrom
Późnogotycki kościół farny pw. św. Jakuba Apostoła
Tańcząca fontanna na Rynku
Klasztor pocysterski z końca XVIII wieku
Skrzyżowania rzek Wełny i Nielby w centrum Wągrowca
Wieża widokowa
Rejs stateczkiem po Jeziorze Durowskim
Czy wiesz że?
W centrum Wągrowca podziwiać można ciekawe zjawisko skrzyżowania rzek Wełny i Nielby, które jest unikalnym zjawiskiem na skalę europejską i stanowi dużą atrakcję turystyczną miasta. Ciekawostką jest, że wody obu rzek mieszają się ze sobą tylko w niewielkim stopniu, płynąc dalej swoim nurtem. Jest to twór sztuczny, wybudowany przez Cystersów w XIX wieku w trakcie prac melioracyjnych.

***
Aquapark Wągrowiec Familijna wySPA, jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Wielkopolsce, wyróżniającym się bardzo bogatym programem rekreacyjnym. Wągrowiecki aquapark jest kompleksem wodno-rekreacyjnym, pomyślanym tak, by cała rodzina mogła w nim przyjemnie spędzić czas, korzystając z atrakcji wodnych. W Aquaparku znajduje się basen płytki ze słoniową zjeżdżalnią (ok. 30 cm), basen o nieregularnym kształcie (110 cm) w klimacie rajskiej wyspy, basen sportowy, kurtyna wodna, kaskada, leżanki wodne, kabiny Hayna z dyszami pod i nad wodą oraz wanny z hydromasażem. Na terenie kompleksu znajduje się także grota solna, której panujący klimat skupia w jednym miejscu bogata gamę pierwiastków: jod, wapń, magnez, potas, sód, miedź, selen. Skorzystać można również z siłowni, salonu masażu, udać się do gabinetu kosmetycznego, fryzjerskiego, lub miło spędzić czas w kawiarni z widokiem na basen.
Lodowa fontanna
Rynek
Rynek - widok z lotu ptaka
Rynek wieczorową porą
Zabytkowa dzwonnica
Kościół farny pw. św. Jakuba Apostoła
Klasztor pocysterski z końca XVIII wieku
Kościół ewangelicki
Lapidarium żydowskie
Zabytkowy dzwon
Ośrodek Sportu i Rekreacji
Grobowiec Keglów
Ośrodek Sportu i Rekreacji - bieżnia sportowa
Wypożyczalnia sprzętu pływającego
Sala sportowa -OSiR
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone