Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Brok
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Rogowo
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Pogoda »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Obszar Chronionego Krajobrazu Jezior Rogowskich
Zakładowy Ośrodek Wypoczynkowy w Woli
Park Dinozaurów „Zaurolandia”
Park Dinozaurów „Zaurolandia”
Park Dinozaurów „Zaurolandia”
Dwór w Grochowiskach Szlacheckich
Noclegi w okolicy »
Filmy »

Gmina Rogowo
woj. kujawsko-pomorskieSzanowni Państwo!

Bardzo cieszy nas fakt, iż zainteresowaliście się naszą gminą gdyż można tu zwiedzić wiele zabytków sztuki sakralnej, odwiedzić jeden z największych Parków Dinozaurów „Zaurolandia”, odpocząć, a zarazem aktywnie spędzić czas w ośrodkach wypoczynkowych oraz gospodarstwach agroturystycznych, a także smacznie zjeść w restauracjach i barach serwujących dania lokalne.

Ponadto Gmina Rogowo jest doskonałą bazą wypadową do licznych atrakcji turystycznych Pałuk i Wielkopolski. Spędzając czas na terenie naszej gminy można pojechać  do pobliskiego Biskupina, gdzie znajduje się osada kultury łużyckiej, zwiedzić Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji, udać się kolejką do Żnina i odwiedzić tam Muzeum Sztuki Sakralnej.
Wracając można zatrzymać się w miasteczku westernowym „Silverado city” w Bożejewiczkach i dalej wyruszyć do położonego w odległości ok. 25 km. od Rogowa – Gniezna – pierwszej stolicy Polski.

W drodze powrotnej można wstąpić do Rzymu, nie tego we Włoszech, a w Gminie Rogowo. Po wizycie w małej wiosce otoczonej lasami, każdy z dumą będzie mógł z wakacji przywieść zdjęcie przy tablicy „Rzym”. Oczywiście to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na Państwa podczas pobytu na gościnnej Ziemi Rogowskiej.

Gmina Rogowo oprócz tego, iż bogata jest w wiele zabytków i atrakcji jest także doskonałym miejscem na piesze wędrówki, wycieczki rowerowe, grzybobranie oraz wędkowanie. Piękne jeziora, zielone lasy, to największe atuty, gdyż otaczająca przyroda oparła się w dużej mierze zgubnemu działaniu człowieka.

Serdecznie zapraszamy i życzymy wielu wrażeń podczas pobytu w Gminie Rogowo.

centrum Rogowa
centrum Rogowa
centrum Rogowa
„Chrobry” – dąb szypułkowy w Reczu
Obszar Chronionego Krajobrazu Jezior Rogowskich


Położenie Gminy Rogowo
 
Gmina Rogowo usytuowana jest na obrzeżu województwa kujawsko – pomorskiego
w jego południowo – zachodniej części. Graniczy z Kujawami, Pałukami oraz Wielkopolską. Położenie na styku różnych regionów etnograficznych, sprawiło, że krzyżują się tu wpływy trzech kultur.

Rogowo leży na terenie najstarszego osadnictwa okresu prasłowiańskiego. Przed przeszło 2,5 tys. lat, w wieku VI - IV p.n.e. był to obszar, na którym znajdowały się  prasłowiańskie osady kultury łużyckiej. Świadczą o tym pozostałości licznych osiedli, odkrytych podczas prac wykopaliskowych w najbliższym sąsiedztwie Rogowa m.in. w Izdebnie oraz Reczu.

W okresie formowania się państwa polskiego Rogowo leżało na obszarach stanowiących centralny ośrodek Polski Piastowskiej. Najstarsza wzmianka o Rogowie pochodzi już z 1311 roku. Gmina Rogowo prawie w całości położona jest w zlewni rzeki Wełny, która na kilkukilometrowym odcinku tworzy zachodnią granicę gminy.

Zapraszamy do Gminy Rogowo !
Ośrodek turystyczno – wypoczynkowy „Wola”
Ośrodek turystyczno – wypoczynkowy „Wola”
Park Dinozaurów „Zaurolandia”
kościół parafialny pw. Św. Doroty w Rogowie
kościół parafialny pw. Św. Doroty w Rogowie
kościółek w Skórkach
Mauzoleum rodziny Schedlin – Czarlińskich
zabytkowa dzwonnica
Ośrodek turystyczno – wypoczynkowy „Wola”
Czy wiesz że?
Atrakcją turystyczną Gminy Rogowo są niewątpliwie liczne jeziora, które przyciągają zarówno turystów jak i wędkarzy. Na części gminy został w 1989 roku utworzony Obszar Chronionego Krajobrazu Jezior Rogowskich, który obejmuje ciąg jezior rynnowych z największymi: Rogowskim, Zioło, Wolskim, Lubeckim, Jędrzywie.

***
Gmina Rogowo - największą, najciekawszą a zarazem przyciągającą znaczną liczbę turystów atrakcją jest Park Dinozaurów „Zaurolandia”, który usytuowany jest w Rogowie przy drodze krajowej Nr 5. Zajmuje obszar 20 ha i jest kopalnią wiedzy o prehistorii Ziemi. Podczas wędrówki malowniczą trasą nad Jeziorem Rogowskim można spotkać tyranozaura, albertozaura, wielkiego diplodoka, latające nad głowami pterodaktyle oraz wiele innych olbrzymich gadów. Odwiedzenie Zaurolandii daje także możliwość poznania naszej planety, zobaczenia jak wędrowały kontynenty, jak wyglądało życie na nich, czym żywiły się dinozaury i dlaczego wyginęły. Ponadto każdy ma możliwość dotknięcia olbrzymich, realistycznie wyglądających dinozaurów. Każde dziecko może również na kilka chwil zostać prawdziwym paleontologiem – odkrywcą i za pomocą prostych narzędzi ze skamieniałej bryły wypreparować szkielet małego dinozaura.
Park Dinozaurów „Zaurolandia”
Park Dinozaurów „Zaurolandia”
Park Dinozaurów „Zaurolandia”
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone