Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Myślenice
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Rynek
Koncert podczas Myślenickiego Festiwalu Lata
Kościółek na Stradomiu
Myślenice
Rynek
Zjazd na byle czym
Noclegi w okolicy »
Filmy »

MYŚLENICE
M
Szukasz miejsca na rodzinny wypoczynek, wypad ze znajomymi, a może marzysz o chwili na świeżym powietrzu?

W Myślenicach nie tylko spędzisz aktywnie czas, ale również zrelaksujesz się i wypoczniesz.

Miasto położone między Krakowem a Zakopanem urzeka pięknymi krajobrazami i mocą atrakcji o każdej porze roku. Ponadto jest dogodną bazą wypadową do wielu miejscowości w Małopolsce takich jak Kraków, Zakopane, Wieliczka czy Oświecim.


Zarabie – strefa wolnego czasu !

Aktywni mogą skorzystać z Centrum Sportu i Rekreacji w obrębie którego mieści się hala widowiskowo-sportowa, salka do sortów walki, boisko ze sztuczną nawierzchnią, nowoczesna strzelnica sportowa oraz klub fitness z sauną, siłownią i bogatą ofertą zajęć rekreacyjnych. W strefie czasu wolnego – Zarabie do spacerowania zachęca park, w którym znajduje się również plac zabaw dla dzieci, a dla tych którzy wolą przemieszczać się nieco szybciej – ścieżka biegowo-rowerowa.

Zarabie to wakacyjna mekka nie tylko dla turystów, którzy korzystają tutaj z kąpieliska na rzecze Rabie, jak również tłumnie uczestniczą w organizowanym tutaj Myślenickim Festiwalu Lata, na którym wystąpiły już takie Gwiazdy jak Kayah, Happy Sad, Feel, Dżem, Hey, T.LOVE i wielu innych. Góra Chełm w lecie służy rowerzystom wszelkiego kalibru i wielbicielom pieszych wycieczek, w zimie natomiast narciarzom i snowboardzistom zarówno początkującym jak i tym zaawansowanym.

Ci, którzy zapragną jeszcze więcej ruchu, mogą odwiedzić korty tenisowe, basen otwarty i skate park, a amatorzy pływania mogą skorzystać dodatkowo z oferty Centrum Wodnego Aquarius.


Centrum

Kierując się do serca miasta – warto zobaczyć zabytkowy kościołek na Stardomiu XV w, a następnie udać się do jednego z najpiękniejszych rynków w Małopolsce i przysiąść na ławce lub w ogródku kawiarnianym, a w ziemie spacerować wzdłuż zabytkowych kamienic, kryjących wiele interesujących historii.

Muzeum Regionalne
Muzeum Regionalne
Muzeum Regionalne
Galeria 30 km
Sanktuarium NMP


Przecznicę od rynku znajduje się Muzeum Regionalne – Dom Grecki goszczący dzieła wybitnych twórców oraz regionalnych artystów. Był on niegdyś domem mieszkalnym dla kolejnych właścicieli, mieściła się tutaj klasa Szkoły Podstawowej, sklep mięsny, zakład ślusarski, zakład szklarski, a w czasie II wojny światowej w "Domu Greckim" czynny był magiel i prasowalnia bielizny.

Zwyczajowa nazwa pochodzi od zatrzymujących się tu (dawnej karczmie) ormiańskich kupców, których ze względu na ciemna karnację mieszkańcy Myślenic mylili z Grekami.

Idąc wzdłuż brukowej ulicy dotrzemy do Kościoła Parafialnego Najświętszej Marii Panny – tutejszego sanktuarium którym znajduje się słynny obraz Matki Bożej Myślenickiej koronowanej przez samego Kardynała Karola Wojtyłę. W jednaj z kamienic (najstarszej w mieście) przy Rynku 27 mieści się galeria sztuki nowoczesnej 30 kilometr.

Do tego by przysiąść na rynku zachęcają liczne letnie ogródki i ławeczki gdzie można przysiąść w trakcie spaceru.


Przyjedź do nas!

Sam – spędzisz przyjemnie czas na rowerowych lub pieszych wycieczkach, odwiedzisz ciekawe miejsca, zrelaksujesz się i odpoczniesz.

Z rodziną – skorzystasz z wielu atrakcji przeznaczonych zarówno dla dzieci i dorosłych w centrum wodnym Aquarius czy parku miejskim. Poznasz legendy i sekretne miejsca Myślenic

Z przyjaciółmi – poszalejesz na zboczach Góry Chełm, w zimie szusując na nartach, a latem śmigając w dół na rowerach. 

Trasy turystyczne
Park miejski
Stacja Narciarska Zarabie Sport
Stacja Narciarska Myślenice
Rynek zimą
Jazda konna
Jazda konna
Piesze wycieczki
Kolejka na górę Chełm
Downhill - rowerowe szaleństwo
Downhill - rowerowe szaleństwo
Czy wiesz że?
W pierwszej połowie XV wieku Myślenice gościły szereg ważnych postaci historycznych. Była tutaj między innymi  królowa Jadwiga, a w roku 1417, wracający z Rusi do Krakowa król Władysław Jagiełło. W Myślenicach bywał on zresztą jeszcze co najmniej dwa razy, w roku 1424 przyjmował tu króla Danii Eryka VIII oraz cesarza niemieckiego Zygmunta Luksemburczyka z żoną Barbarą. Zatrzymali się oni w Myślenicach w drodze na uroczystości zaślubin Władysława Jagiełły z jego czwartą żoną Zofią Olszańską. Król przyjeżdżał do Myślenic również na polowania, tak było między innymi w roku 1429.

***
Stacja Narciarska Myślenice spełnia wszelkie oczekiwania miłośników białego szaleństwa. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów są trasy o różnym stopniu trudności. Zarówno dla tych początkujących jak i doświadczonych. W kompleksie znajduje się wszystko to, co niezbędne podczas wypadu na stok: doskonałe warunki narciarskie na oświetlonych, ratrakowanych i sztucznie naśnieżnych zboczach, wypożyczalnię i serwis oraz szkółkę narciarską.
Pentanque (na myślenickim Zarabiu funkcjonują dwa profesjonalnie przygotowane kulodromy)
Centrum Sportu
Centrum Sportu
Centrum Sportu
Centrum Sportu
Basen letni na Zarabiu
Centrum wodne AQUARIUS położone w śródmieściu
Korty tenisowe na Zarabiu
Skate park na Zarabiu


Zapraszamy do Myślenic!


JAK DOJECHAĆ DO NAS?Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone