Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Polanica Zdrój
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Międzyzdroje
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Atrakcje turystyczne » Zmień wersję prezentacji «

Międzyzdroje - nadmorskie miasto ( 6,5 tys. mieszkańców) położone w północno- zachodniej części województwa zachodniopomorskiego w Powiecie Kamieńskim, na wyspie Wolin.
Miasto otoczone lesistymi wzgórzami Wolińskiego Parku Narodowego od północy i zachodu otwartą rozległą panoramą ku morzu.

Łagodny mikroklimat, bogate w jod powietrze, dużo słońca i cieplejsza niż gdzie indziej woda w płytkiej  Zatoce Pomorskiej, stwarzają świetne warunki do zdrowego wypoczynku, plażowania, rekreacji oraz uprawiania sportu i turystyki kwalifikowanej. Największą atrakcją Międzyzdrojów jest piękna piaszczysta plaża, z której w głąb morza wychodzi molo o długości 395 m.


Promenada i Aleja Gwiazd-  dzieło prof. Adama Myjaka związane z organizowanym od 1996r. Wakacyjnym Festiwalem Gwiazd. Jest to nietypowa aleja, na której utrwalono w brązie 108 odcisków dłoni artystów i 4 pomniki, upamiętniające wielkie postacie kina i teatru. Odsłonięto tu ławeczkę odlaną z brązu dla uczczenia pamięci Gustawa Holoubka. .

Gabinet Figur Wojskowych


- wystawa woskowych postaci naturalnej wielkości ludzi ze świata nauki polityki, sztuki i bajki..

Międzynarodowy Dom Kultury– budynek z końca XIX w. wpisany do rejestru zabytków, usytuowany przy nadmorskiej promenadzie na łagodnym wzniesiemy przy Parku im. F.Chopina . Budynek zdobią wspaniałe elewacje i atrakcyjne wnętrza, miejsce licznych wystaw, koncertów i imprez kulturalnych. .

Muzeum Przyrodnicze
Wolińskiego Parku Narodowego

– największa w Polsce kolekcja batalionów, okazy flory i fauny a także zbiory bursztynu z repliką rekordowej bryły o wadze ponad 9 kg. Obok muzeum znajdują się woliery z puchaczami i orłem bielikiem.


Pokazowa Zagroda Żubrów

– oddalona od miasta o 1,2 km, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego.
Utworzona w 1976 r, jako obiekt turysty- czno – edukacyjny Parku. Obok żubrów znajdują się wybiegi dla innych zwierząt leśnych. Można tu podziwiać piękne okazy jeleni, saren, dzików i orłów bielików.Kościół Parafialny
p.w. Św. Piotra Apostoła  z 1862 r.
 Usytuowany na Piastowskich Wzgórzach, którego wieża dominuje nad krajobrazem miasta. Architektem był Stuler, a współautorem projektu i znaczącym sponsorem był król pruski Fryderyk Wilhelm IV. W kościele przy brzmieniu zabytkowych organów odbywają się koncerty Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej, muzyki organowej i inne.


Park im. Fryderyka Chopina- XIX w. park przy Międzynarodowym Domu Kultury,  w którym rosną efektowne okazy dębów, rzadko spotykane platany, żywotniki i cisy..

Wzgórza St. Kozierowskiego

– punkt widokowy na panoramę Międzyzdrojów. Wzgórza okalają miasto od południowego wschodu. Nazwa ich upamiętnia polskiego uczonego, szczególnie zasłużonego dla Pomorza Zachodniego.


Kawcza Góra (61 m.n.p.m)


punkt widokowy na Zatokę Pomorską we wschodniej części miasta. Znajduje się tam starodrzew bukowo-sosnowy. Na szczycie postawiono  pamiątkowe głazy ze zjazdów leśników z 1892r. – Zjazd Leśników Niemieckich i z 1992 – Zjazd Polskiego Towarzystwa Leśnego a niżej kamienny obelisk upamiętniający zjazdy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej


Gosań (94 m.n.p.m) 

- najwyższe w Polsce wzniesienie klifowe. Dojazd drogą nr 102 w kierunku Kołobrzegu, ( ok. 4 km od centrum Międzyzdrojów ).  Na miejsce dociera się przez malownicze wzgórza porośnięte stuletnimi bukami i dębami.  Z góry rozciąga się rozległy widok na wody Zatoki Pomorskiej w dali widać część niemieckiego wybrzeża wyspy Uznam.Pomniki Przyrody

- dęby „Regalinda”, „ Storrada”, „Bolko”,” Karczmarz”, „Telesfor”, cisy: „ Strażnicy”, „ Jadwiga”, „ Jagiełło”.

Ulica Kopernika  z zabytkowymi domami o ciekawej architekturze.

Kaplica Stella Matutina  przy ul. Krótkiej z 1902r. z ryglową wieżyczką.
GMINA MIĘDZYZDROJE.

Muzeum Broni V-3 (wieś Wicko)- jedyna w Polsce ekspozycja tajnej broni niemieckiej V3, z okresu  II wojny światowej. Ekspozycja umiejscowiona w  bunkrze , gdzie były składowane pociski V3. W pobliżu bunkra znajdują się betonowe podstawy, pozostałości po działach dalekiego zasięgu..

Przystań "MARINA WICKO"  (wieś Wicko)- funkcjonuje od 1-go maja do końca października i oferuje: postój jachtów przy pomoście, wypożyczanie kajaków, łódek dla wędkarzy, wypożyczanie rowerów wodnych i rowerów wodnych dla dzieci.
.

Jezioro Turkusowe– jezioro o turkusowym kolorze. Pozostałość po dawnej kopalni kredy, która działała do lat 40 – tych. Nad jeziorem górują lesiste wzgórza, z których można podziwiać w pełni jego urok - punkt widokowy na Piaskowej Górze, ścieżka edukacyjna, koło ścisłego rezerwatu im. prof. Szafera..

Dąb „PRASTARY” (wieś Wapnica)

pomnik przyrody, jeden z najpotężniejszych dębów wolińskich o obw. 6,4 m i wieku ok. 400 lat.


Wzgórze Zielonka (wieś Lubin)

-  atrakcyjny punkt widokowy na Zalew Szczeciński, wsteczną deltę Świny oraz panoramę wyspy Uznam,
.

Grodzisko Średniowieczne (wieś Lubin)
- położone nad zalewowym klifem. Jest to pozostałość po wczesnosłowiańskim grodzie Wolinian (IX-XII w), ekspozycja fragmentów ceramiki. Na wzgórzu przygotowane lunety obserwacyjne i  tarasy widokowe, z których roztacza się  widok na Zalew Szczeciński oraz Krainę 44 Wysp.


Neogotycki Kościół MB Jasnogórskiej 
-  (XIXw.) ze strzelistą ceglaną wieżą.  
Przed wejściem granitowa chrzcielnica z XIV w.Pozostałości po cementowni wybudowanej przez Joachima Quistorpa w 1860 r. W okolicy przystanku PKS pamiątkowa tablica poświęcona dr. Czesławowi Piskorskiemu, jednemu z największych krajoznawców Pomorza Zachodniego.


Molo - długość 395m

betonowa konstrukcja z przystanią do cumowania statków białej floty Adler Schiffe.
.
Zapraszamy!
Witamy
Poniedziałek, 16 lipca 2018
Położenie » Zobacz położenie atrakcji »

Filmy »

Noclegi w okolicy »
» lista atrakcji «
Wybierz atrakcje:
Promenada i Aleja Gwiazd
Gabinet Figur Wojskowych
Międzynarodowy Dom Kultury
Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego
Pokazowa Zagroda Żubrów
Kościół Parafialny p.w. Św. Piotra Apostoła
Park im. Fryderyka Chopina
Wzgórza St. Kozierowskiego
Kawcza Góra (61 m.n.p.m)
Gosań (94 m.n.p.m)
Pomniki Przyrody
Ulica Kopernika
Kaplica Stella Matutina
Muzeum Broni V-3 (wieś Wicko)
Przystań
Jezioro Turkusowe
Dąb „PRASTARY”
Wzgórze Zielonka
Grodzisko Średniowieczne
Neogotycki Kościół MB Jasnogórskiej
Pozostałości po cementowni
Molo - długość 395m
Reklamy Google
Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone