Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Międzyzdroje
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Malbork
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Pogoda »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Zamek w Malborku
Zamek w Malborku
Zamek w Malborku
Noclegi w okolicy »
Filmy »
Panoramy »

malborska fontanna
Malbork
Miasto pełne przemian

Malbork to synonim dobrej marki, kojarzący się Polakom z zamkiem krzyżackim, turystyką, a w konsekwencji z przedsiębiorczością.


Jego historia sięga końca XIII wieku, kiedy to gród nad malowniczą rzeką Nogat otrzymał prawa miejskie. Miasto położone jest w Północnej Polsce i zajmuje powierzchnię 17,15 km². Mieszka tu niespełna 39 tysięcy osób, jednak dzięki niepowtarzalnemu klimatowi Malborka, jego unikatowym zabytkom i wspaniałym atrakcjom, miasto corocznie odwiedzają setki tysięcy turystów.

Tutaj aktywnie spędzicie czas, korzystając z bogatej oferty rekreacyjnej miasta, odwiedzając jeden z największych w Polsce parków linowych, grając w tenisa lub wspinając się po ściance wspinaczkowej,  a wieczorem odpoczniecie w klimatycznym centrum miasta, podziwiając pokaz fontanny, w której rozświetlona wieloma barwami woda „tańczy” w takt muzyki.

malborska fontanna

Zamek malborski, najważniejszy zabytek miasta, to arcydzieło architektury obronnej i rezydencjonalnej średniowiecza.

Największy gotycki zespół zamkowy na świecie o powierzchni ok. 21 hektarów i łącznej kubaturze budynków przekraczającej ćwierć miliona metrów sześciennych, uważany jest za najbardziej okazałą budowlę ceglaną wzniesioną rękami człowieka. Corocznie zamek odwiedza około pół miliona turystów z całego świata.

Zamek w Malborku
Zamek w Malborku
Oblężenie Malborka
Zamek w Malborku
Zamek w Malborku
"Oblężenie Malborka"
centrum miasta
Baszta Maślana
przystań
Czy wiesz że?
W roku 1997 Zespół Zamkowy w Malborku wpisano na prestiżową listę światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

***
Zamek Krzyżacki: Największy gotycki zespół zamkowy na świecie o powierzchni około 21 hektarów i łącznej kubaturze budynków przekraczającej Wier miliona metrów sześciennych, uważany za największą budowlę ceglaną wzniesioną rękami człowieka.
Malbork to miejsce koncertów, spektakli plenerowych, przedstawień teatralnych i wydarzeń sportowych, słynące ze swoich sztandarowych imprez – „Oblężenia Malborka” i „Magic Malbork”.
Oblężenie Malborka
Oblężenie Malborka
Okolice Malborka to typowe krajobrazy Żuław Wiślanych. Stąd już tylko w pół godziny samochodem można dotrzeć na Mierzeję Wiślaną i Bałtyk, a do Gdańska lub Sopotu można dojechać w niecałą godzinę.

Na turystów czeka bogata baza noclegowa od kilkugwiazdkowych hoteli po prywatne pokoje gościnne i pole campingowe. Malbork to obowiązkowy punkt programu wycieczek po Polsce. Zapraszamy więc do naszego miasta, gdzie w cieniu gotyckich murów średniowiecznej fortecy tętni życiem przyjazne, atrakcyjne i nowoczesne miasto.

Zapraszamy do Malborka!
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone