Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Ostróda
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Kłodzko
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Nasza historia
Kłodzko jest jednym z najstarszych miast na Dolnym Śląsku, stolicą powiatu, niekoronowaną stolicą Sudetów i od wieków, stolicą Ziemi Kłodzkiej. Miejsce szczególne, w którym ponadtysiącletnia tradycja ściera się z nowocze- snością, niezwykłe, bo zbudowane przez trzy narody: Czechów, Niemców i Polaków.

Kłodzko jest również jedną z najstarszych miejscowości w regionie, prawa miejskie uzyskało ok. 1275 r. , a jego największy rozkwit przypadł na XVI wiek.

Swój niepowtarzalny charakter i urok zyskało dzięki długiej, fascynującej historii. Dziś to miasto trzech kultur i wielu pokoleń, możemy już tylko podziwiać pozostałości dziejów w postaci zabytków architektury i kultury.
 
Położone jest w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej nad Nysą Kłodzką wraz z jej dopływami. Piękne krajobrazy, skaliste zbocza gór, lasy, rwące potoki, a pośrodku nich niewielkie urokliwe miasteczko- jedyne takie miejsce dla osób ceniących ciszę, spokój, pragnących oderwać się od zgiełku wielkich metropolii.  Bogactwo historyczne i kulturowe miasta, wyjątkowe piękno zabytkowych kamienic i bogata oferta kulturalna sprawia, że Kłodzko należy do jednego z najpiękniejszych miast pogranicza polsko – czeskiego.

Zapraszamy!
Witamy
Piątek, 20 lipca 2018
Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone