Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Gniew
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Frombork
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Pogoda »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Panorama z Wieży Radziejowskiego
Zalew Wiślany
Noclegi w okolicy »
Filmy »
Panoramy »

Wieża Wodna
ZAPRASZAMY
DO FROMBORKA

Miasto i Gmina Frombork ma chara-
kter turystyczno - rolniczy.

Gmina położona jest w północno - zachodniej części województwa warmińsko - mazurskiego,
w powiecie braniewskim.Usytuowana jest na Zalewem Wiślanym, na pograniczu Wysoczyzny Elbląskiej i Niziny Warmińskiej w odległości 100 km od Olsztyna i Gdańska. Otoczenie bezpośrednie stanowią gminy: Braniewo, Płoskinia, Młynary i Tolkmicko. Przez teren gminy przebiega m. in. droga krajowa nr 22 Elbląg - Kaliningrad.

Dzięki portowi Frombork dysponuje połączeniem wodnym z Krynicą Morską.

Zalew Wiślany
.
Izba-Skarby z Poddasza
Należy pamiętać, że Frombork zwany także Grodem Kopernika jest miejscem,  w którym ten wielki polski uczony spędził najważniejsze lata swojego życia.

To tutaj napisał swoje dzieło „O obrotach ciał niebieskich” prawie pięć wieków temu! Tymi ulicami chodził i wypatrywał gwiazd na niebie. W tym mieście też zmarł i został pochowany w katedrze.

Kiedy jesienią ubiegłego roku, szwedzcy naukowcy potwierdzili, że szczątki znalezione w naszej katedrze pod koniec 2005 roku, należą do Mikołaja Kopernika, oczy wszystkich skierowane zostały na nasze miasteczko. Pochówek szczątków astronoma odbędzie się 22 maja 2010 r. we fromborskiej katedrze.

Rok 2010 jest rokiem szczególnym w historii Grodu Kopernika - Frombork bowiem obchodzi 700-lecie nadania praw miejskich. Jest to rok jubileuszy: 750-lecie Kapituły Warmińskiej i 500-lecie przyjazdu na stałe Mikołaja Kopernika do Fromborka. Zapraszamy wszystkich sympatyków Grodu Kopernika na obchody jubileuszowe!
Wzgorze Katedralne
Brama Południowa
Katedra
Obwarowania Wzgórza
Katedra (wnętrze)
Czy wiesz że?
Frombork zwany także Grodem Kopernika jest miejscem, w którym ten wielki polski uczony spędził najważniejsze lata swojego życia. To tutaj napisał dzieło „O obrotach ciał niebieskich”, w tym mieście też zmarł w 1543 r. i został pochowany w katedrze. Jesienią 2005 roku wiadomość o odkryciu szczątków Kopernika we Fromborku obiegła cały świat i na chwilę oczy wszystkich mediów skierowane zostały na nasze miasteczko.

***
We Fromborku - na wysokości 70 m n.p.m. znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Fromborka i okolic. Taras znajduje się na najwyższej budowli Wzgórza Katedrlnego - Wieży Radziejowskiego.
Wzgorze Katedralne
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone