Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Gniew
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Brodnica
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Pogoda »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Noclegi w okolicy »
Filmy »

Brodnica

jedno z najpiękniejszych miast Polski, położone w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, nad rzeką Drwęcą, powiązana geograficznie z Pojezie- rzem Chełmińskim i Mazurskim.Jest administracyjnym i kulturalnym centrum historycznego regionu, zwanego „Ziemią Michałowską”. Leży na skrzyżowaniu najważniejszych tras komunikacyjnych Europy i kraju.

Połączenia komunikacyjne, drogowe i kolejowe, centralne położenie na styku dwóch parków krajobrazowych, w granicach obszaru funkcjonalnego “Zielonych Płuc Polski”, z charakterystycznym szlakiem wodnym Drwęcy, czynią z Brodnicy doskonałą bazę wypadową do zwiedzania bliższych i dalszych okolic.

Zapraszamy turystów, którzy złaknieni wypoczynku w kontakcie z naturą, przemierzają piesze, rowerowe i kajakowe szlaki Pojezierza Brodnickiego. Wybitne walory krajobrazowe i przyrodnicze sprawiły, że utworzono tu Brodnicki Park Krajobrazowy. Na jego terenie znajduje się ponad 60 jezior.

Malownicze położenie wśród dużych kompleksów leśnych decyduje o charakterze wypoczynku i sposobie uprawiania turystyki, przyciągając amatorów sportów wodnych. Zwolennicy spływów kajakowych mogą odbywać wędrówki po Drwęcy oraz korzystać z dostępnych u jej brzegów stanic. Jest to uznany w kraju szlak turystyki kajakowej.

Czy wiesz że?
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone